امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۱
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۹۰۶۲
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد اعلام کرد:

برنامه کمیته امداد برای ایجاد 300 هزار فرصت شغلی در سال آینده

(چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹) ۱۰:۰۱

رئیس کمیته امداد از پیش‌بینی ایجاد 300 هزار شغل برای مددجویان در سال 1400 خبر داد و گفت: در لایحه بودجه سال آینده 6100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان پیش‌بینی شده که امیدواریم با نگاه مثبت نمایندگان، این رقم افزایش یابد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با فعالان اقتصادی استان سیستان و بلوچستان، توانمندسازی را مهمترین ماموریت کمیته امداد دانست و افزود: در طول برنامه ششم توسعه کشور، کمیته امداد موظف به ایجاد 350 هزار شغل برای مددجویان است که این نهاد در چهارمین سال از اجرای برنامه، موفق به راه‌اندازی 550 هزار فرصت شغلی ثبت شده در سامانه‌های وزارت تعاون شده است.

رئیس کمیته امداد خواستار افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان در بودجه سال 1400 شد و ادامه داد: دولت در لایحه بودجه سال آینده 6100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغا‌ل‌زایی برای جامعه هدف امداد پیش‌بینی کرده است که امیدواریم نمایندگان مجلس در بررسی بودجه، سهم تسهیلات اشتغال امداد را افزایش دهند و به طور قطع دولت نیز با این موضوع مخالفتی نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت افزایش تسهیلات اشتغال مددجویان، کمیته امداد در سال آینده با ثبت رکوردی جدید 300 هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد خواهد کرد.

بختیاری به مشوق‌های کمیته امداد برای اشتغال‌زایی مددجویان اشاره کرد و گفت: مددجویانی که وارد چرخه اشتغال می‌شوند تا زمانی که روی پای خودشان بایستند، از خدمات کمیته امداد از جمله مستمری برخوردار خواهند بود. این بازه زمانی در گذشته شش ماه بود که از ابتدای امسال ابلاغ کردیم که تا یک سال ادامه داشته باشد.

رئیس کمیته امداد از رشد شتاب خودکفایی و خروج مددجویان از حمایت این نهاد طی سال‌های اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: کمیته امداد با تاسیس صندوق ضمانت وام اشتغال با 80 میلیارد تومان اعتبار، بخش زیادی از مشکل ضمانت تسهیلات مددجویان را حل کرده تا دریافت وام و راه‌اندازی طرح‌های اشتغال با سهولت بیشتری انجام شود.

وی اضافه کرد: همچنین با مجوزی که از بانک مرکزی گرفته‌ایم، کارآفرینانی که برای 40 مددجوی کمیته امداد اشتغال ایجاد کنند، 2 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید