امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۴
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۷۸۸۹۵
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار شد:

توجه بیشتر کمیته امداد به استعدادهای ورزشی خانواده‌های تحت حمایت

(دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹) ۱۵:۴۴

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار توجه بیشتر کمیته امداد به شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی در جامعه هدف شد و گفت: باید از نخبگان در مناطق محروم حمایت بیشتری انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدمهدی فروردین با تقدیر از اقدامات فرهنگی کمیته امداد به ویژه در حوزه ارائه خدمات به دانش‌آموزان تحت حمایت افزود: نگاه این نهاد به فرزندان تحت حمایت، یک نگاه پدرانه است و عامل موفقیت برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد، همین رویکرد مهرآمیز است.
وی توجه به مسائل فرهنگی در خانواده‌های تحت حمایت را ضروری دانست و ادامه داد: فرهنگ یک مساله فرانهادی است که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب به مجلس نیز تمرکز بر مسائل فرهنگی در میان اقشار محروم مورد تاکید قرار گرفته است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، به برنامه توانمندسازی مددجویان در کمیته امداد اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به درستی اشتغال، مسکن و فرهنگ‌سازی را به عنوان سه رکن توانمندسازی مورد توجه قرار داده است.
فروردین ایجاد شکاف طبقاتی را یکی از معضلات امروز جامعه عنوان کرد و افزود: افزایش فاصله طبقاتی، آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی بسیاری دارد و مجلس یازدهم معتقد است باید منابع در کشور به طور عادلانه توزیع شود که کمیته امداد به بهترین نحو در حال انجام این مهم است.
وی با انتقاد از نگاه شعاری در برخی مسئولان برای حمایت از محرومان، تاکید کرد: اگر جامعه در حوزه اقتصادی از پس امورات خود بر نیاید، در کار فرهنگی نیز به توفیقات قابل توجهی دست نخواهیم یافت زیرا حفظ انسجام جامعه نیازمند برنامه‌ریزی همه جانبه است.
نماینده مردم فیروزآباد در مجلس با بیان اینکه کار فرهنگی و توانمندسازی به موازات هم باید پیش برود، اظهار کرد: در برنامه هفتم توسعه کشور و در بودجه ۱۴۰۰ باید نگاه ویژه‌ای به نهاد کمیته امداد داشته باشیم.
فروردین با اشاره به وجود ۶ هزار نخبه دانش‌آموزی در جامعه هدف کمیته امداد، گفت: در زمینه حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان کنکوری اقدامات خوبی انجام شده است اما لازم است در زمینه استعدادهای ورزشی در نوجوانان و جوانان تحت حمایت در مناطق محروم، شناسایی و حمایت بیشتری انجام شود.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید