امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۷۷۷
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد قزوین:

سرعت و دقت جمع آوری صدقه با پوز "اندرویدی"

(چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹) ۱۲:۰۸

معاون توسعه مشارکت های کمیته امداد استان قزوین گفت: جمع آوری صدقه در استان قزوین با تحویل دستگاه های پوز "اندرویدی" الکترونیکی شده و سرعت و دقت کار جمع آوری صدقات و کمک های مردمی را بالا برده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین، بیان کرد: رویکرد به روزرسانی خدمات کمیته امداد در جمع آوری کمک های مردمی و شفافیت در هزینه کرد آن اقدامی است که از مدت ها قبل آغاز شده و با شیوع بیماری کرونا سرعت بیشتری یافته است.

وی ادامه داد: پیش از این جمع آوری و توزیع کالا به صورت دستی انجام می شد ولی درحال حاضر علاوه بر اجرای این شیوه، جهت حرکت این نهاد به سمتی است که خدمات خود را بر اساس روش های نوین تسریع داده است.

معاون توسعه مشارکت های کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: بیماری کرونا محدودیت هایی را ایجاد کرده و برای اینکه بتوانیم دغدغه مردم و خیران را کم کنیم، تدابیری برای جمع آوری کمکها و نذورات مردم مبتنی بر روش های نوین تدارک دیده ایم و این روند به منظور بهره مندی از فناوری های روزآمد و روش های جدید استمرار دارد.

وی افزود: روش های جایگزین برای مشارکت غیرحضوری و نامحدود مردم نیکوکار استان قزوین انتخاب شده که علاوه بر اینکه جوابگوی محدودیت های کرونایی است، سهولت در پرداخت برای خیران و کاهش هزینه های اجرایی و اعتماد سازی را هم به دنبال دارد به عنوان مثال پیش از این برای پرداخت صدقه باید به صندوق صدقه مراجعه می شد و یا اینکه برای پرداخت برخی از نذورات باید به دفاتر کمیته امداد مراجعه می شد ولی با استفاده از روش های جدید نیازی به مراجعه حضوری نیست.

فرهادی گفت: جمع آوری صدقه در استان قزوین با تحویل دستگاه های پوز "اندرویدی" الکترونیکی شده و سرعت و دقت کار جمع آوری صدقات و کمک های مردمی را بالا برده است.

وی اعلام کرد: طی هشت ماهه سال جاری بیش از پنج میلیارد تومان درآمد نقدی صدقات بوده و ۵۰۰ میلیون تومان هم صدقه در مراکز نیکوکاری جمع آوری شده است که امیدواریم با به کارگیری روش های جدید شاهد افزایش میزان صدقات مردمی باشیم.

معاون توسعه مشارکت های کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: یکی از روش های جدید استفاده از کد مهربانی # 028*8877* است البته در استفاده از کد مهربانی  # 028*8877* محدودیتی برای پرداخت صدقه نیست و می توان کمک های دیگر را از طریق کدهای ارائه شده انتخاب و برای کمک به نیازمندان مشارکت کرد.

وی خاطرنشان کرد: روش دیگر ارسال عدد یک به سرشماره ۸۸۷۷ است که در این روش نیز از روزی ۱۰۰ تومان تا مبالغ بالاتر به انتخاب صدقه دهنده، صدقه روزانه دریافت می شود همچنین شماره تلفن ۳۳۸۰۸ هم شماره دیگری برای پرداخت کمک به نیازمندان است.

فرهادی توضیح داد: اما اقدام دیگر کمیته امداد استفاده از دستگاه پُز اندرویدی است که اطلاعات کلیه مشترکان صندوق های صدقات در سامانه بارگذاری شده است و نیروی ما با استفاده از دستگاه به مشترک مراجعه کرده و فرایند تخلیه صندوق های صدقات انجام می شود.

وی اعلام کرد: با این دستگاه امکان ویرایش اطلاعات مشترکان هنگام مراجعه به منزل وجود دارد و بیشترین کاربرد این است که فرد خیر می تواند با کارت مبالغ صدقه خود را پرداخت کنند و دیگر نیاز نیست صدقه به صورت وجه نقد پرداخت شود.

معاون توسعه مشارکت های کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: از آنجا که دستگاه پوز اندرویدی ویژگی های مختلفی چون ارسال پیامک و صدور قبض با آرم کمیته امداد را دارد، مشترکان صندوق صدقات و سایر افراد به راحتی می توانند نیروهای مشارکت مردمی را شناخته و با آرامش خاطر بیشتری کمک های خود را اهداء کنند.

وی تأکید کرد: مدتی پیش و برای نخستین بار در کشور صندوق صدقات هوشمند مبتنی بر NFC را بهره برداری کردیم؛ از مزایای این روش امنیت بالا، سرعت مطلوب و تسریع در فرایند پرداخت صدقه است و این کار به صورت پایلوت صورت گرفته است.

فرهادی یادآورشد: با اجرای سیاست های جدید باید گفت که روش های نوین به سیاست عدم افزایش صندوق صدقه کمک می کند چراکه با روش های نوین تلفن همراه شما این قابلیت را دارد و یا از طریق دستگاه های پوز و یا عابربانک نیز می توانید کمک های نیکوکارانه ی خود را پرداخت کنید.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید