امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
سه شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۴
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۸۷۶۶
گزارشگر : ۹۶

ایجاد اشتغال راهی برای امید به مددجویان جوان

(سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹) ۱۴:۵۴

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: در راستای اشتغال‌زایی و خودکفایی مددجویان سطح استان در 7 ماهه امسال 66 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان اظهار کرد: درگذشته برای حمایت از مددجویان مستمری ماهانه پرداخت می‌شد که بعدها با تغییر سیاست‌های کمیته امداد، اشتغال‌زایی و کمک به خودکفایی مددجویان به اولویت‌های این نهاد تبدیل شد.

وی افزود: در همین جهت در سال‌های اخیر نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی با همکاری بانک‌های عامل برای طرح‌های کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی و مشاغل خانگی اقدام شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان ادامه داد: در هفت‌ماهه امسال 66 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال برای 1823 طرح مددجویان استان پرداخت‌شده است.

ترکمانه بابیان اینکه اشتغال‌های ایجادشده از نوع پایدار است، خاطرنشان کرد: 5 میلیارد و 400 میلیون تومان از تسهیلات پرداختی به 490 نفر از محل منابع داخلی بوده است.

وی در ادامه با اشاره به 1150 مورد اشتغال ایجادی با مبلغ 53 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل منابع بانکی گفت: 2 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز به 62 نفر از محل تفاهم‌نامه بانک مهر ارائه‌شده است تا راهی باشد برای ایجاد اشتغال پایدار و بهبود شرایط زندگی مددجویان.

پیمان ترکمانه بیان کرد: با توجه به اینکه هدف کمیته امداد کمک به توانمندسازی و معیشت مددجویان است، امسال 5 میلیارد و 800 میلیون تومان نیز از محل منابع اشتغال روستایی به 121 نفر از مددجویان بااستعداد همدانی پرداخت‌شده است.

وی در پایان بابیان اینکه ایجاد مشاغل دانش‌بنیان و نوآورانه نیز در کمیته امداد پیگیری و از آن‌ها حمایت می‌شود، افزود: کمیته امداد استان همدان ضمن ایجاد مشاغل یادشده می‌کوشد تا با تغییر و تحول در کسب‌وکارهای روستایی و توانمند کردن آن‌ها از طریق فناوری‌های نوآورانه دانش‌بنیان منطبق با نیاز روز جامعه بتواند در این خانوارها درآمدزایی ایجاد کند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید