امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
سه شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۷۵۳
گزارشگر : ۸۰
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین:

بالاترین خدمت به نیازمندان توانمندسازی آنان است

(سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹) ۱۲:۳۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: بالاترین خدمت به نیازمندان توانمندسازی آنان است تا وابستگی شان به کمک دیگران قطع شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی در مراسم اختتامیه کارگاه چرم دوزی در روستای "ارتش آباد" بیان کرد: اشتغال مسأله کلیدی در حوزه توانمندسازی است چراکه هر کسی برای اداره زندگی نیازمند کار و کسب درآمد است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تلاش می کند تا با استفاده از ظرفیت های مختلف درون و برون سازمانی بستر خدمت رسانی به نیازمندان را فراهم کند البته بالاترین خدمت به نیازمندان توانمندسازی آنان است تا وابستگی شان به کمک دیگران قطع شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خانواده ای که اشتغال نداشته باشد، نمی تواند به سمت استقلال معیشتی حرکت کند چراکه بستر اداره جامعه در حوزه اقتصادی باید با ایجاد درآمد مستحکم شود تا نیازمندی محرومان قطع شود.

وی افزود: البته برای توانمندسازی تنها ابزار اشتغال وجود ندارد بلکه برای دانش آموز نیازمند کمک به تحصیل و فراهم آوردن زمینه رشد علمی و حضور موثر او در جامعه به توانمندسازی و قطع زنجیره فقر می انجامد.

دهقانی محمدآبادی تصریح کرد: خانواده نیازمندی که از مشکل مسکن رنج می برد نیز با تأمین مسکن از رنج محرومیت رها می شود ولی توانمندسازی مبتنی بر اشتغال مهمترین و بالاترین وجه توانمندسازی است.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال مددجویان یک مسیر با برنامه ریزی های مختلف است چراکه باید مددجویان دارای مهارت و فاقد مهارت شناسایی شوند و به انگیزه و علاقه آنها در کنار توانایی عملی آنها توجه شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: بعد از این مرحله مددجویان به مشاغل متناسب هدایت می شوند که این کارگاه تعدادی از مددجویان علاقمند به چرم دوزی را گردهم آورده است.

وی توضیح داد: مزیت برخی از مشاغل همچون چرم دوزی و قالی بافی این است که خانم ها بدون خروج از خانه قادر به انجام آن هستند؛ این مزیت باعث می شود تا خانم های سرپرست خانوار ضمن اشتغال در کنار فرزندانشان باشند همچنین اشتغال در منزل برخی از هزینه ها را کاهش داده و از طرفی فرصت کار را محدود به ساعتی خاصی نمی کند و به تناسب انجام کار خانه، اشتغال به کار هم خواهد داشت.

دهقانی محمدآبادی یادآورشد: شرکت کنندگان در دوره های آموزشی، پس از پایان دوره و اخذ آزمون گواهینامه مهارت آموزی دریافت خواهند کرد.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید