امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
سه شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۰
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۸۷۳۹
گزارشگر : ۸۴
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان

پویش سراسری «ایران مهربان» آغازی برای مهرورزی ایرانیان به کودکان نیازمند

(سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹) ۱۰:۱۰

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان از آغاز پویش سراسری «ایران مهربان»، باهدف بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت و جذب حامی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، حسن ویلان، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان پویش «ایران مهربان» را باهدف بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد برشمرد و اظهار کرد: رویکرد مهم این پویش جذب حامی و افزایش سرانه پرداختی کمک‌ها به ایتام و فرزندان «محسنین» است.

وی با اشاره به اینکه ۳۳۰۰ نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد از حمایت حامیان خود بهره‌مند می‌شوند، خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی کمیته امداد توانمندی مددجویان و تأمین آتیه این عزیزان است.

حسن ویلان با اشاره به اینکه طرح اکرام در سال‌های گذشته باهدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان یتیم توسط کمیته امداد آغاز شد، عنوان کرد: در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، فرزندان دیگری که پدران آن‌ها علی‌رغم میل باطنی‌ به دلیل بیماری، کهولت سن، ازکارافتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش همسرانشان نهاده شده است نیز با اجرای طرح محسنین کمیته امداد، حمایت می‌شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: خیرخواهان با واریز مبلغی به‌صورت ماهانه، می‌توانند نیّات خیرخواهانه خود را در رسیدگی به کودکان و نوجوانان نیازمند طرح اکرام ایتام و محسنین، جامه عمل بپوشانند.

ویلان با اشاره به اینکه ۷۶۹ نفر از ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان، هستند، تصریح کرد: نیاز به برنامه‌ریزی و تأمین آتیه این عزیزان است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداداستان سمنان در ادامه با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از ایتام پسر به ۵۵ درصد دختر هستند، تصریح کرد: در این استان بیش از ۲۶ هزار کارمند رسمی و غیررسمی وجود دارد که می‌توان از این طرح برای حمایت هرچه بیشتر از فرزندان ایتام و محسنین بهره برد.

وی یاد آورشد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به سایت ekram.emdad.ir مراجعه و کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند، پس‌ازآن کد فعال‌سازی برای آن‌ها ارسال می‌شود و شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا وجه مدنظر خود را به این شماره‌حساب واریز کنند؛ لازم به ذکر است که به‌محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به‌حساب فرزند مشمول طرح منتقل می‌شود.

حسن ویلان افزود: همچنین افراد می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳23 در طرح اکرام ایتام مشارکت و با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت کمیته امداد در این امر خیر مشارکت کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید