امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
سه شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۶
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۸۷۳۶
گزارشگر : ۸۷
در جلسه گرامی داشت هفته بسیج عنوان کرد؛

تفکر بسیجی ضامن بقای نظام وکلید واژه هر شکست وبن بستی میباشد .

(سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹) ۰۹:۳۶

تفکر بسیجی ضامن افزایش کارآیی و سرمایه اجتماعی نظام و کلیدواژه شکست هر بن بستی بوده و این تفکر در طول عمر بابرکت نظام موجب دوام ، پایداری و اقتدار انقلاب عظیم اسلامی ایران در همه عرصه ها شده است. وانقلاب ایران را بیمه کرده است .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری ، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در جلسه شورای پایگاه بسیج          فتح المبین کمیته امداد استان ودر جمع امداد گران بسیجی وبسیجیان امدادگر با تبریک هفته بسیج ، گفت : بسیج با الهام از تفکر الهی حضرت امام خمینی (ره) در طول انقلاب نقش خود را به خوبی ایفا کرده و در همه عرصه ها خوش درخشیده و نظام وانقلاب را بیمه کرده  است.

وی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی ضامن افزایش کارآیی و سرمایه اجتماعی نظام است ، افزود : تفکر بسیجی کلیدواژه شکست هر بن بستی بوده و این تفکر در طول عمر بابرکت نظام موجب دوام ، پایداری و اقتدار انقلاب عظیم اسلامی ایران در همه عرصه ها شده وانقلاب اسلامی ایران را بیمه کرده است .لذا  در هر زمینه ای که این تفکر جاری شده راهگشا و خط شکن بوده وبرای جامعه امید آفرین بوده است.

صفری با بیان اینکه بسیج توسط امام راحل تاسیس و در ادامه راه با رهنمودهای مقام معظم رهبری به درختی تنومند تبدیل شده است، تصریح کرد: امروز شاخ و برگ شجره طیبه بسیج گسترده شده است به نحوی که قدرت‌مندترین قدرت‌ها یارای مقابله با آن را ندارد. وبه فرمایش معظم له سه عنصر  بصیرت ، اخلاص ، به هنگام وبه اندازه عمل کردن(  تشخیص وعمل درست وبه هنگام ) از ویژگیها وبارزترین خصوصیات  وشاخص های بسیجیان است .

مدیر کل کمیته امداد استان گفت : بسیج از ظرفیت عظیمی برخوردار است که توانسته در همه حوزه ها اعم از فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی وبهداشتی ودرمانی کارنامه زرینی از خود از زمان شکل گیری به جا گذارد . نیروی عظیم بسیج در حوزه مقابله با ویروس منحوس کرونا دغدغه های رهبر انقلاب اسلامی را درک وبا ضد عفونی معابر ومکانهای پر تردد ، تهیه وتوزیع پک های بهداشتی وماسک ، کنترل ورود وخروج شهرها  اهدای خون ، تهیه نیازمندیهای سالمندان ،همکاری وکمک به مراکز بهداشتی ودرمانی نقش آفرینی خوبی ارائه نموده است .

وی با اشاره به اینکه بسیجی می‌تواند در حوزه محرومیت‌زدایی کمک‌حال این نهاد شود، افزود: این تفکر در حوزه کاری کمیته امداد جاری بوده و کارگزاران محرومیت زدایی نظام در این نهاد نیز با تکیه بر این تفکر و  اخلاص و ایثارگری نشأت گرفته از آن با حرکت جهادی وانقلابی گام های بلندی در حوزه فقرزدایی و توانمندسازی نیازمندان جامعه و در نهایت افزایش رضایتمندی در بین اقشار ضعیف جامعه از نظام ولایی برداشته و ذائقه دهک های پایین ومددجویان عزیز تحت حمایت را شیرین تر نموده اند .   

صفری گفت : سه عنصر اشتغال ، مسکن وفرهنگی از ارکان مهم در توانمندی خانواده های  جامعه هدف این نهاد  می باشد که در این میان مولفه اشتغال ، کار آفرینی وایجاد در آمد با ثبات برای خانواده از اهمیت بیشتری برخوردار است . که با حرکت جهادی وتفکر بسیجی با  شناسایی فرصت‌های جدید و هم‌افزایی آن با ظرفیت‌های موجود در بخش ایجاد اشتغال با رویکرد خلاق محور و دانش‌بنیان ، با طراحی الگوهای بومی و استانی فعالیت‌ها ، توانمند سازی وخودکفایی مددجویان تحت حمایت  باید سرعت وشتاب بیشتری گرفته و جهشی‌تر انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود: بسیج و کمیته امداد هر دو مولود انقلاب عظیم اسلامی هستند که با دور اندیشی و تدبیر  حضرت امام (ره) بنا نهاده شده اند و امروز گفتمان غالب بسیج در جامعه ، گفتمان اقتدار ، افتخار ، امید و پایداری جمعی است ، ادامه داد: بسیج و کمیته امداد شجره طیبه‌ای هستند که کارکردهای آنها در عرصه محرومیت‌زدایی ذائقه دهک‌های پایین جامعه را از نظام ولایی شیرین‌تر کرده و فعالیت آنها در افزایش کارآیی نظام و امنیت جامعه بسیار اثر گذار بوده و همواره روحیه امید را در جامعه تزریق نموده است . انتهای پیام 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید