امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۵
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۸۷۱۸
گزارشگر : ۳۸

احداث 107 واحد نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس برای نیازمندان هرمزگانی

(دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۰۵

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان از احداث 107 واحد نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس 5 کیلو واتی باهدف خودکفایی اقتصادی برای نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد طی امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد هرمزگان گفت: تولید انرژی برق یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است و به‌عنوان یکی از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر به شمار می‌آید که در همین راستا امسال کمیته امداد با مشارکت و همکاری خیرین، تعداد 107 واحد نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس 5 کیلو واتی باهدف خودکفایی اقتصادی برای نیازمندان احداث نموده است.

الهیاری ضمن قدردانی و توجه خیرین به مسئله اشتغال و خودکفایی نیازمندان، افزود: هزینه ساخت این نیروگاه‌ها حدود پنج میلیارد و 890 میلیون تومان بوده است که پنج میلیارد و 550 میلیون تومان از محل تسهیلات قرض‌الحسنه کمیته امداد و اعتبارات بانکی، 340 میلیون تومان مشارکت خیرین می‌باشد.

ایشان بابیان این مطلب که بستر ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در استان هرمزگان فراهم شده است، یادآور شد: با عنایت به قرارداد 20 ساله شرکت توزیع برق برای خرید برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی، احداث این نیروگاه‌ها سبب ایجاد درآمد پایدار برای خانواده‌های تحت حمایت بخصوص در مناطق روستایی گردیده و ضمن جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر، برای زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های تحت حمایت که توان کار فیزیکی نداشته منبع درآمد مناسبی ایجاد می‌نماید.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان افزود: کمیته امداد استان هرمزگان به ‌منظور توانمندسازی خانواده‌های نیازمند و باهدف اشتغال‌زایی و درآمد پایدار تاکنون 160 واحد نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس 5 کیلو واتی برای این خانواده‌ها احداث و راه‌اندازی نموده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید