امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۶۸۷
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

اشتغال، چرخه فقر در بین نیازمندان را متوقف می کند

(یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۱۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: ایجاد اشتغال برای محرومان بستر استقلال معیشتی آنان را فراهم کرده و آنها را برای اداره زندگی خویش توانمند می کند از این رو اعتقاد ما بر این است که اشتغال، چرخه فقر در بین نیازمندان را متوقف می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با بخشدار ضیاء آباد و تعدادی از مسئولان این بخش، بیان کرد: خدمت به محرومان و نیازمندان راهبرد ماست و امیدواریم با تیکه بر نصرت الهی، کمک های مردمی و تلاش همه جانبه بتوانیم عرصه خدمت به نیازمندان و محرومان را بیش از پیش تقویت کنیم.

وی ادمه داد: یکی از اثرگذارترین خدمات قابل ارائه به محرومان، ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان است تا از مشکلات مختلف فارغ شده و زندگی شرافتمندانه ای داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: ایجاد اشتغال برای محرومان بستر استقلال معیشتی آنان را فراهم کرده و آنها را برای اداره زندگی خویش توانمند می کند از این رو اعتقاد ما بر این است که اشتغال، چرخه فقر در بین نیازمندان را متوقف می کند.

وی تصریح کرد: وجود واحدهای صنعتی مختلف در ضیاء آباد بستر مناسبی برای اشتغال زایی است چراکه کمیته امداد امام خمینی (ره) براساس بسته تشویقی به کارفرمایانی که اقدام به جذب مددجویان تحت حمایت این نهاد کنند، 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.

حق گویان عنوان کرد: بازپرداخت این تسهیلات طی دوره هفت ساله برنامه ریزی شده و پرداخت آن از دو سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر یکی از شرکت های تولیدی در آبیک با جذب حدود 100 نفر از نیازمندان، به ازای هر نیروی جذب شده، 50 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: توانمندسازی سیاستی است که با هدف عزت بخشی و فقرزدایی اجرا می شود البته مهمترین اهرم توانمندسازی اشتغال است ولی این سیاست با خدمات دیگر همچون تأمین مسکن، کمک به ازدواج فرزندان مددجو و ... نیز صورت می گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: کمک به تحصیل نیازمندان یکی از رویکردهای مهم در زمینه محرومیت زدایی است، این مهم در شرایط حاضر که کلاس های درس به واسطه بیماری کرونا غیرحضوری شده، از حساسیت زیادی برخوردار است.

وی توضیح داد: نباید اجازه دهیم دانش آموزی به واسطه محرومیت و نداشتن گوشی همراه هوشمند، از شرکت در کلاس درس محروم شود از این رو آمادگی داریم به هر میزان که مردم عزیز و خیرین برای تامین گوشی و تبلت برای دانش آموزان مساعدت کنند به همان مقدار نیز از سوی این نهاد هم افزایی شود.

حق گویان با تقدیر از رئیس اداره ورزش و جوانان تاکستان گفت: فعالان عرصه ورزشی و پهلوانان با روحیه جوانمردی در این صحنه وارد شوند تا اقدام آنها به رفع نگرانی تحصیلی محرومان و نیازمندان تبدیل شود.

وی یادآورشد: قطع به یقین با همت و تلاش جمعی و استفاده از ظرفیت خیران و اقشار مختلف مردم می توانیم آمار دانش اموزان غایب در شبکه شاد را به صفر برسانیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید