امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۶
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۸۶۸۰
گزارشگر : ۷۷

حمایت کمیته امداد اصفهان از 6025 خانوار جدید در سال 99

(یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۱۶

مدیرکل کمیته امداد اصفهان: در هفت ماهه سال جاری 6025 خانوار نیازمند جدید به چرخه حمایت این نهاد وارد شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه پرداخت مستمری یکی از خدمات مهم و تاثیر گذار این نهاد است، گفت: در هفت ماهه سال جاری 6025 خانوار نیازمند جدید به چرخه حمایت و دریافت مستمری ماهیانه این نهاد وارد شده اند.

وی ادامه داد: 2457 خانوار از این تعداد با ایجاد ظرفیت جدید و 3586 خانوار نیز از طریق جایگزینی با خانواده هایی که به علت توانمندی از پوشش خارج شده اند، تحت حمایت قرار گرفته اند.

زارع با یادآوری اینکه هم اکنون بالغ بر 114 هزار و 500 خانوار نیازمند از مستمری ماهیانه بهره مند هستند، گفت: علاوه بر این، خدمات گسترده ای در زمینه درمان، تحصیل، اشتغال، جهیزیه، ازدواج، مسکن، فرهنگی و ... به این خانوارها ارائه می شود.

 مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان حمایت موثر از نیازمندان را مستلزم همراهی مردم و گسترش فرهنگ مواسات و همدلی عنوان کرد و افزود: باید تمرکز نهادها، تشکل ها و گروه های حمایتی بر توانمندسازی افراد نیازمند باشد تا مشکلات آنها به دست خودشان و به صورت ریشه ای حل شود.

زارع یادآور شد: توانمندسازی مددجویان یکی از راهبردهای مهم این نهاد است و مددجویان تحت حمایت با همراهی و کمک کمیته امداد به سمت این مهم هدایت می‌شوند.

وی ادامه داد: البته ارائه خدمات به تعدادی از مددجویان و افراد نیازمند از جمله سالمندان و بیماران زمینگیر و صعب العلاج از این قاعده مستثنی است و کمیته امداد استان اصفهان در همه طول عمر این افراد خدمتگزار آنهاست.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید