امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۸۶۷۹
گزارشگر : ۹۳
به منظور توسعه اشتغالزایی؛

آموزش های دریانوردی برای مددجویان کمیته امداد بوشهر برگزار می شود

(یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹) ۰۹:۴۸

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از برگزاری دوره های آموزش دریانوردی از ابتدای آذرماه برای مددجویان تحت حمایت به منظور ایجاد و توسعه اشتغال زایی برای این دسته از مددجویان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، با اشاره به فعالیت ها و خدمات این نهاد جهت اشتغال مددجویان در بخش دریا اظهار کرد: از آنجا که فرصت های شغلی متعددی در بخش دریا و خدمات دریایی وجود دارد و از آنجا که این استان بیشترین مرز دریایی را با خلیج فارس دارا می باشد، توانمند نمودن مددجویان در رشته های مرتبط به دریا و استفاده از ظرفیت های باقوه و بالفعل در این رشته در اولویت برنامه های اشتغال و خودکفایی این نهاد قرار دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت مراکز و آموزشگاه های دولتی و غیر دولتی جهت ارائه آموزش های فنی، مهارتی و تخصصی در این بخش افزود : سال گذشته در بخش آموزش های دریانوردی 45 نفر از مددجویان تحت حمایت آموزش دیده اند که با پرداخت تسهیلات و خرید قایق مشغول به کار شدند.

لطفی در ادامه خاطرنشان کرد: دوره های آموزشی در سال جدید از ابتدای آذر ماه برای 40 نفر از مددجویان  متقاضی و واجد شرایط توسط موسسه آموزشی کشتیرانی شعبه بوشهر آغاز خواهد شد.

وی به اعلام نیاز شرکت ها و شناور های تجاری مستقر در استان به کارجویان مهارت دیده این نهاد اشاره کرد و گفت: افراد آموزش دیده از طریق اداره کاریابی به این شرکت ها و صاحبان شناورهای تجاری معرفی و به کار گرفته می شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در ادامه به معرفی بسته های تشویقی کاریابی پرداخت و افزود: کارفرمایانی که از مددجویان این نهاد جهت نیروی کار خود استفاده نمایند از بسته های حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما و تسهیلات قرض الحسنه بانکی بهره مند خواهند شد.

مدیر کل امداد استان در پایان خاطر نشان کرد از آنجا که بهره مندی از کلیه ظرفیت های بومی و منطقه ای استان در بحث اشتغال از برنامه های این نهاد است افزود : با توجه به مطالعات و تحقیقات بعمل آمده در طرح جامع مزیت سنجی شهرستانی توسط کارشناسان اشتغال امداد ؛ ظرفیت های متعدد استان جهت اطلاع عموم در سایت اینترنتی http:‏/‏/www.maziyatjob.emdad.ir جهت استفاده عموم قرار گرفته است و الگوی ایرانی اسلامی رفع بیکاری کشور توسط این نهاد در مدل های راهبری و هدایت شغلی  از الگوهای موفق ایجاد اشتغال در کشور است که به یاری سایر دستگاه های اجرایی مرتبط این مهم محقق خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید