امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۸:۳۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۸۶۷۸
گزارشگر : ۸۵
رویداد کارآفرینی

برگزاری اولین رویداد «ایده شو کسب و کار بانوان در خراسان رضوی»

(یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹) ۰۸:۳۱

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد: رویداد کارآفرینی در قالب «اولین ایده شو کسب و کار بانوان در خراسان رضوی» با همکاری سه جانبه این نهاد، دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی و بنیاد توسعه علم و فناوری خوارزمی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی به صورت مجازی درحال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده با بیان اینکه در این دوره(رویداد) 200 بانوی مددجوی تحت حمایت این نهاد از بین بانوان سرپرست خانوار و دختران آنها در 10 شهرستان استان حضور دارند، گفت: کارآفرینی با محوریت توانمندسازی شغلی بانوان در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: سرفصل های قابل ارائه در این دوره(رویداد)؛ ایجاد ذهنیت کارآفرینی در بانوان، آشنایی با مقدمات اکوسیستم استارتاپی، تیم سازی و مدیریت آن، تحقیقات بازار و امکان سنجی، طراحی مدل کسب و کار، روش تهیه کمینه محصول پذیرفتنی، روشهای تامین مالی، مدیریت بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ، ارائه سرمایه گذاری و مهارتهای کارآفرینی ویژه بانوان می شود.
آسوده هیت داوران این دوره کارآفرینی را از اساتید بنیاد توسعه علم و فناوری خوارزمی دانست و اظهار کرد: بانوان همگام با ایده پردازی در 12 کارگاه آموزشی شرکت می کنند و در قالب 34 ساعت کارگاه تخصصی یادگیری مهارتی را فرا می گیرند.
وی از اهدای جوایز نقدی و تسهیلات قرض الحسنه برای تبدیل ایده به کسب و کار گفت و یادآور شد: در هر شهرستان به ایده های اول تا سوم جوایز نقدی اهدا می شود و طبق نظر داوران وام به ایده هایی که قابلیت تبدیل به کسب و کار را داشته باشند، در نظر گرفته شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی برگزاری این دوره های آموزشی را به دلیل شیوه ویروس کرونا به صورت مجازی عنوان کرد.
شایسته ذکر است: این رویداد از 24 آبان ماه امسال شروع و همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید