امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۸۶۷۵
گزارشگر : ۸۸
با امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد علوی؛

حمایت کمیته امداد از خانواده های پرنوزاد

(یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹) ۰۷:۴۶

با توجه به تفاهم نامه همکاری کمیته امداد با بنیاد علوی، حمایت و مساعدت به خانواده های پرنوزاد به کمیته امداد واگذار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نهاد از ابتدای سال جاری تاکنون 120میلیون تومان کمک بلاعوض به 7 خانواده صاحب نوزادان سه قلو و بیشتر پرداخت کرده است.
وی عنوان کرد: این خانوار‌ها پس از شناسایی و تایید نیازمندی، با اعطای تسهیلات اشتغال تا سقف 50 میلیون تومان،حداکثر تا 15 میلیون تومان کمک هزینه معیشت و ۵۰ تا 80 میلیون تومان در زمینه تامین مسکن به شکل کمک های بلاعوض و 30 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می‌کنند.
بابایی با توجه به ضرورت توانمندسازی و خودکفایی خانواده های پرنوزاد عنوان کرد: خانواده‌هایی که سه قلو یا بیشتر دارند، علاوه بر تامین هزینه‌های جاری نوزادانشان، تعدای از آنها با مشکلاتی مانند تامین مسکن و کسب درآمد ثابت و پایدار مواجه بوده‌ که نیازمند اقدامات ضروری مسئولان را می طلبد که پای کار بیایند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان یادآور شد: در سال های اخیر با توجه به مشکلات اقتصادی ، بسیاری از خانواده ها به موضوع فرزندآوری به ویژه به داشتن فرزند بیش از دو تا؛ با شک و تردید فکر می کنند.
وی با توجه به اهمیت رسیدگی به امور خانواده های پرنوزاد نیازمند ادامه داد:خانواده های صاحب چند قلو که علاوه بر دشواری های مراقبت و نگهداری از فرزندانشان، مشکلات مالی، هم به سراغشان می آید، تنها نگذاشتن این دسته از خانواده ها که از برکت فرزند چند قلو برخوردار شده اند، وظایف مسئولان و خانواده های آنان را بیشتر می کند.
بابایی بیان کرد: کمیته امداد با همکاری بنیاد علوی با توجه به سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با هدف تحکیم و تعالی نهاد خانواده و ترغیب آنها به فرزند آوری برای رسیدن به نرخ باروری مناسب و جمعیت مطلوب در نظر دارد با حمایت و رسیدگی به خانوارهای پرنوزاد، از پیوستن خانواده های پرنوزاد به جرگه محرومان ممانعت کند.
گفتنی است،خانواده های پرنوزادی که متقاضی مساعدت با اولویت مشکلات در حوزه  مسکن،معیشت و درمان بوده و از امکانات دولتی و غیر دولتی استفاده نکرده و تعداد نوزادان متولد شده همزمان در آن خانواده بیش از سه نوزاد باشد، گروه هدف این طرح هستند.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید