امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۸
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۸۶۷۱
گزارشگر : ۸۱
مدیرکل استان قم خبر داد:

آغاز پویش ایران مهربان در قم

(شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۸

مدیرکل کمیته امداد استان قم از آغاز پویش کشوری"ایران مهربان" با هدف ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی در قم خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم گفت: پویش "ایران مهربان" در راستای حمایت و سرپرستی از فرزندان یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد با هدف ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی و مشارکت پذیری آحاد مردم، آغازشده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر  21 هزار و 328 حامی، از  5 هزار  فرزند محسنین و یتیم قمی تحت پوشش کمیته امداد استان قم سرپرستی می‌کنند.

میرشکار تأکید کرد: در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، فرزندان دیگری هم هستند که تقدیر به‌گونه‌ای دیگر آن‌ها را از وجود این پشتوانه عظیم بی‌بهره کرده است؛ پدرانی که علی‌رغم میل باطنی‌شان به دلیل بیماری، کهولت سن، ازکارافتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش زنان نهاده شده است. در این راستا با اجرای طرح محسنین شرایطی فراهم شد تا نیکوکاران به نیازمندترین خانواده‌ها نیز کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم ضمن قدردانی از مردم شریف استان قم بابت مشارکت در طرح‌های کمیته امداد خاطرنشان کرد: خیران و نیکوکاران قمی می‌توانند با واریز مبلغی به‌صورت ماهانه، نیّات خیرخواهانه خود را در رسیدگی به کودکان و نوجوانان نیازمند طرح اکرام ایتام و محسنین، جامه عمل بپوشانند.

میرشکار یادآور شد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به سایت ekram.emdad.ir  مراجعه و با انتخاب فرزند معنوی خود و دریافت شماره کارت اختصاصی 16 رقمی، مبالغ دلخواه خود را  به‌صورت مستقیم و بدون واسطه به‌حساب فرزند یا فرزندان مشمول طرح واریز می‌کنند.

وی افزود: همچنین افراد می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی 3000333325 در طرح اکرام ایتام مشارکت و با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت کمیته امداد در این امر خیر سهیم باشند.

انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید