امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۶۶۴
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه آبگرم:

رسیدگی به نیازمندان باید فرهنگ سازی شود

(شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹) ۱۲:۲۴

امام جمعه آبگرم گفت: لازم است رسیدگی به نیازمندان جزئی از زندگی ما باشد و در میان اقشار مختلف مردم فرهنگ سازی شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام علی صالحی که در معیت مدیرکل کمیته امداد و معاون پیشگیری دادگستری استان قزوین برای اهدای تبلت به دانش آموزان نیازمند در منزل دو مدجو حاضر شده بودند، بیان کرد: اگر اخلاق و دین در جامعه ای حاکم باشد بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی ادامه داد: انجام کار نیک خوب است ولی باید کاری کنیم که اعمال نیکو جزئی از کردار ما شود تا مردم در ابعاد مختلف زندگی خویش به سمت انفاق و نیکوکاری بروند.

امام جمعه آبگرم اضافه کرد: لازم است رسیدگی به نیازمندان جزئی از زندگی ما باشد و در میان اقشار مختلف مردم فرهنگ سازی شود.

وی افزود:هر جایی که مدیریت بر مبنای دین و عقل باشد شاهد ادای تکلیف دینی و قانونی خواهیم بود چراکه در این صورت خدای متعال را حاضر و ناظر بر رفتار و کردار خود خواهیم دید.

حجت الاسلام صالحی تصریح کرد: در این صورت هر مراجعه کننده ای را همچون پدر و مادر و یا بردار و خواهر خود خواهیم دید و تلاش می کنیم برای جلب رضایت آنها تلاش کنیم چراکه رضایت الهی را با رضایت مردم به دست خواهیم آورد.

در ادامه رئیس کمیته امداد آبگرم اظهارکرد: یکی از مشکلات امروز جامعه مددجویی، تأمین گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند است تا بتوانند از کلاس های غیرحضوری و مجازی بهره مند شوند.

همت امانی عنوان کرد: با استفاده ظرفیت احکام جایگزین حبس که با همکاری و تعامل همکاران دستگاه قضایی محقق شد، تاکنون چند حکم صادر شده که محکومان ما به ازای مدت حبس را ملزم به پرداخت جریمه نقدی و یا ارائه خدمات مورد نیازبه نیازمندان خواهند بود.

وی با اشاره به وضعیت خانواده های مورد بازدید گفت: سرپرست یکی از خانواده های مورد یازدید سالمند و تحت حمایت این نهاد هستند که محل سکونت فعلی آنها توسط کمیته امداد ساخته شده و دو فرزندش نیز با حمایت های فرهنگی این نهاد و تلاش و همت خودشان تحصیل کرده و در حال حاضر زندگی مستقلی دارند و تنها یک دختر در حال تحصیل دارند که در دوره دوم متوسطه در حال فراگیری علم است.

رئیس کمیته امداد آبگرم یادآورشد: خانواده دوم نیز زن سرپرست خانوار با دو فرزند کلاس سوم و نهم، مستأجر بوده که تلاش می کنیم از ظرفیت های مختلف برای تأمین مسکن این خانواده استفاده کنیم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید