امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۶۶۳
گزارشگر : ۸۰

رئیس حوزه قضایی آبگرم تقدیر شد

(شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۲

طی مراسمی با حضور مدیرکل کمیته امداد و معاون پیشگیری دادگستری استان قزوین از تلاش ها و اهتمام رئیس حوزه قضایی بخش آبگرم در صدور احکام جایگزین حبس با رویکرد نیکوکاری تقدیر شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در این مراسم با تقدیر از تلاش های دستگاه قضایی برای صدور احکام جایگزین حبس با رویکرد نیکوکاری بیان کرد: همانطور که نیاز محرومان گسترده شده، عرصه خدمت به محرومان و نیازمندان نیز گسترده تر شده است.

مهرعلی حق گویان اضافه کرد: براساس تفاهم نامه منعقد شده فی مابین نهاد مقدس کمیته امداد و دادگستری استان قزوین یکی از عرصه های خدمت به نیازمندان که به منظور توسعه فرهنگ انفاق و احسان و همچنین  سیاست دستگاه قضایی مبنی بر حبس زدایی اجرایی شده، صدور احکام جایگزین حبس است.

وی افزود: احکام جایگزین حبس ظرفیتی است که می تواند در حوزه های مختلف بکارگیری شود از این رو خداوند سبحان را سپاسگذار و از قضات نیز تقدیر می کنیم که از این ظرفیت برای خدمت به محرومان و نیازمندان استفاده می کنند.   

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: نیازهای محرومان بسیار گسترده است که با توجه به وجود افراد مختلف در میان محکومان، استفاده از این ظرفیت به خدمت رسانی هرچه بیشتر به نیازمندان کمک می کند.

در ادامه رئیس حوزه قضایی آبگرم تصریح کرد: خدمت به نیازمندان و محرومان یک وظیفه انسانی و تکلیف دینی است که هر انسان آزاده ای خود را به آن ملزم می داند.

میثم خزایی اظهارکرد: دستگاه قضایی نیز تلاش می کند تا از ظرفیت های مختلف خود برای خدمت به محرومان استفاده کند، رویکردی که مبتنی بر وظایف و تکالیف دینی و قانونی است.

وی توضیح داد: یکی از این ظرفیت ها برای انجام این تکلیف صدور احکام جایگزین حبس است، البته احکام جایگزین حبس تنها برای محکومانی صادر می شود که دارای جرائم و یا تخلفات خشن و عمدی نباشند.

وی یادآورشد: در چنین پرونده هایی بنا بر شرایط و توان افراد احکام جایگزین حبس برای محکومان صادر خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید