امروز سه شنبه ,۴ آذر ۱۳۹۹
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۰
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۸۶۶۰
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان عنوان کرد؛

تداوم مدیریت پیشگیری از کرونا با بسیج همگانی منابع و امکانات/پرهیز جدی از دورهمی ها ،میهمانی‌ها و تجمعات

(شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۱۰

بیستمین جلسه کارگروه سلامت با تأکید بر پیشگیری و مقابله با ویروس منحوس کرونا ، بسیج امکانات و منابع و برنامه‌ریزی اصولی برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف در شرایط کنونی با حضور اعضای کارگروه به ریاست مدیرکل کمیته امداد استان زنجان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، در بیستمین جلسه مدیریت پیشگیری از ویروس کرونا، ضمن تبریک پیشاپیش هفته بسیج گفت: نقش بسیج در جمهوری اسلامی  و در حوزه  کمک‌های مؤمنانه  و مواسات و همدلی  به‌ویژه در کمک به مراکز بهداشتی ودرمانی  و ضدعفونی مکان‌ها ممتاز وبی بدیل است.

وی تفکر بسیجی را ضامن افزایش کار آیی و سرمایه اجتماعی نظام و کلیدواژه شکست هر بن‌بستی دانست و گفت : اين تفکر در طول عمر بابرکت نظام موجب دوام، پایداری و اقتدار انقلاب عظیم اسلامی ایران در همه عرصه‌ها شده است. لذا همان تفکر در پیشگیری وقطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا گره گشا خواهد بود .

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به افزایش سرعت انتشار ویروس منحوس و جولان آن در جامعه و ورود به فصل سرما ، بر تداوم  و لزوم استفاده جدی  از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عمل به شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در بین کارکنان ،به‌ویژه مددجویان عزیز تحت حمایت تأکید کرد.  

صفری به لزوم خدمات‌رسانی مطلوب و اثربخش با چاشنی حرکت انقلابی ،جهادی و شتاب بیشتر با ارائه  مؤثرترین خدمت به ولی‌نعمتان جامعه در شرایط حساس کنونی اشاره کرد و افزود  : اطلاع‌رسانی لازم و مناسب به جامعه هدف مبنی بر کاهش مراجعات اداری و استفاده از شیوه‌های نوین الکترونیکی و استفاده بهینه از خدمات غیرحضوری در اولویت کاری قرارگیری.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد : روند پیگیری بسته‌های معیشتی و پک‌های بهداشتی برای خانواده‌های  تحت حمایت باید شتاب بیشتری گرفته و با جدیت تمام پیگیری  و اعضای  کارگروه سلامت در این خصوص همت مضاعفی داشته باشند.

وی به لزوم هم‌افزایی و همفکری بیشتر اعضا اشاره نمودوگفت : ،جدی گرفتن نظارت‌ها ، فعال شدن همیاران و رابطین سلامت، اقناع‌سازی جامعه هدف بر الزام جدی استفاده از ماسک و عدم تجمع ونشست های دور همی وتردد در مکان های پررفت‌وآمد در قطع ویا کاهش زنجیره انتقال این ویروس موثـّر وکمک کننده خواهد بود.

صفری فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی که "امروزه کمک مؤمنانه به مردم انقلابی گری واقعی است ." برای توجه ویژه به نیازمندان و مددجویان عزیز تحت حمایت و جلوگیری از آسیب دیدن آن‌ها از تبعات ویروس کرونا را راهگشا و حیاتی توصیف کرد و گفت: خروج از شرایطی که همه‌گیری ویروس کرونا ایجاد کرده است بدون همدلی و کمک مردم میسر نخواهد شد. و تداوم این همدلی و کمک مؤمنانه از سوی مردم ولایی ،خیر و نیکوکار استان در کاهش مشکلات این عزیزان در شرایط سخت اقتصادی وکرونایی مؤثر و پررنگ هست .  

مدیرکل استان در پایان ضمن قدردانی از اندیشه زیبای مردم خیر و نیک‌اندیش استان زنجان در کمک به اجرای برنامه‌های این نهاد گفت : سومین مرحله رزمایش  ایران همدل باهدف  توانمندسازی تجمع آوری کمک‌های تخصصی با موضوعات تأمین لوازم بهداشتی بدرمانی برای سالمندان در معرض خطر ،تأمین جهیزیه برای نوعروسان و لوازم آموزش غیرحضوری برای دانش آموزان نیازمند   آغازشده است و مردم نیکوکار و خیران استان می‌توانند با روش‌های ساده و با شماره‌گیری کد مهربانی #024*1*8877*  و شماره تلفن گویای  0968877 یاریگر نیازمندان و محرومان باشند .انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید