امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۶
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۸۶۵۹
گزارشگر : ۱۰۱

نیکوکار سنندجی پنج خانواده نیازمند را صاحب خانه کرد

(شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۰۶

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان از خریداری پنج واحد مسکونی برای مددجویان این نهاد توسط خیر سنندجی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه توسط یکی از خیران سنندجی پنج واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در شهر سنندج خریداری شد، عنوان کرد: برای این تعداد واحد مسکونی این شخص نیکوکار یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان کمک کرده است.
 
وی افزود: بر اساس تفاهم نامه ای که مابین کمیته امداد و این شخص خیر منعقد شده، مقرر است در مراحل بعد این نهاد با در اختیار گذاشتن زمین و معرفی خانواده های فاقد مسکن در سطح شهر سنندج و دیگر شهرستانها  منزل مسکونی ساخت و یا خریداری شود.
 
 شیخی زاده گفت: این نهاد اولویت تامین مسکن را برای خانواده های دارای زنان سرپرست، ایتام، بیماران زمین گیر و خانواده های بالای ۳ نفر جمعیت قرار داده است. 
 
وی ادامه داد: کمیته امداد برای خرید و ساخت مسکن مددجویان شهری ۳۰ میلیون تومان بلاعوض، ۳۰ میلیون تومان به صورت تسهیلات قرض الحسنه و مابقی را از محل کمک خیران و آورده مددجو تامین می کند.
 
مدیر کل کمیته امداد استان کردستان گقت: همچنین بر اساس تفاهم نامه این نهاد و بنیاد مسکن،  مددجویان روستایی می توانند با معرفی این نهاد از 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن بهره مند شوند.
 
وی گفت: تاکنون هزار و ۸۹ پرونده در بنیاد مسکن تشکیل شده که از این تعداد برای  ۵۴۷ واحد آن  عملیات ساخت و ساز مسکن آغاز شده است.
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید