امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
شنبه / ۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۱
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۷۸۶۵۳
گزارشگر : ۲۷
رئیس کمیته امداد کشور بیان کرد

درخشش فارس در کمک به نیازمندان

(شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۱

رئیس کمیته امداد کشور گفت: فارس در کشور در راستای حمایت از محرومان درخشان بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد کشور پیش از ظهر پنجشنبه در همایش مهرورزی بیان کرد: کمیته امداد توانسته بیش از ٢٩٩ میلیارد تومان در سال ٩٨ از منبع خیران جمع آوری و به نیازمندان اهدا کند.
وی ادامه داد: ٣٧٨ میلیارد تومان طی هفت ماهه اول امسال توسط خیران جمع آوری و به نیازمندان استان اهدا شده است.
بختیاری تصریح کرد: در همایش مهرورزی، بیش از ١١٧ هزار بسته معیشتی که هر بسته بالغ بر ٣٠٠ هزار تومان ارزیابی شده است؛ به نیازمندان اهدا خواهد شد. همچنین تعداد ٣ هزار تبلت دانش آموزی نیز به دانش آموزان نیازمند استان اهدا می شود.
وی در ادامه اضافه کرد: بیش یک هزار و ۵٠٠ جهیزیه در اختیار نو عروسان یتیم قرار می گیرد که چهارصد و پنجاه سری از آن توسط بنیاد مستضعفان برای نوعروسان یتیم تهیه شده است.
رئیس کمیته امداد کشور از اهدا 3 هزار دستگاه تبلت به دانش‌آموزان نیازمند استان فارس، توزیع 2 هزار وسیله گرمایشی بین خانواده‌های نیازمند، افتتاح 800 واحد مسکونی، گلنگ‌زنی دو پروژه ساخت مسکن با کمک 100 درصدی خیران در استان فارس خبر داد و افزود: در مجموع اعتباری که برای اجرای این برنامه‌ها هزینه‌ شده است 330 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه کمیته امداد بر ایجاد اشتغال پایدار خانواده‌های مددجویان تاکید بسیار داشته است؛ اضافه کرد: در همین راستا امروز 500 پنل خورشیدی در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد. شایان ذکر است پس از اشتغال، تامین مسکن و جهیزیه برای نیازمندان، اولویت اصلی این نهاد در رزمایش بوده است.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید