امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۶۴۲
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خبرداد:

پرداخت تسهیلات 50 میلیون تومانی کمیته امداد به کارفرمایان

(پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۰۲

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: کارفرمایانی که مددجویان این نهاد را بکارگیری کنند به ازای اشتغال هر مددجو 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار و تجلیل از دو تن از فعالین عرصه زکات در بخش خرمدشت و ضیاءآباد ، بیان کرد: تلاش و همت این نهاد بر این است که بستر زندگی شرافتمندانه و عزتمندانه مبتنی بر توانایی های نیازمندان برای آنان فراهم کند است.

وی ادامه داد: این رویکرد به محرومیت زدایی و فقرزدایی منجر می شود چراکه اساس و محور چنین سیاستی اشتغال مددجویان و استقلال معیشتی است تا به کمک دیگران وابسته نباشند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در بخش ضیاء آباد و خرمدشت بسترایجاد شهرک صنعتی فراهم شده و شرکت های مختلفی پای کار آمده اند که این نهاد برای همکاری با آنها اعلام آمادگی می کند.

وی افزود: کارفرمایانی که مددجویان این نهاد را بکارگیری کنند به ازای اشتغال هر مددجو 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت هفت ساله دریافت می کنند.

حق گویان عنوان کرد: کمیته امداد با پرداخت این تسهیلات به دنبال اجرای همزمان دو هدف است؛ هدف نخست ایجاد اشتغال برای مددجو و زندگی عزتمندانه آنهاست و هدف دوم کمک به تولید کشور است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این به مددجویانی که توانایی و مهارت لازم برای ایجاد اشتغال دارند نیز تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده طی سال جاری ایجاد پنج هزار فرصت شغلی برای نیازمندان برنامه ریزی شده و برای این منظور 140 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

حق گویان تأکید کرد: سیاست توانمندسازی مددجویان با هدف رفع فقر و محرومیت در جامعه اجرا می شود، رویکردی که به زندگی عزتمندانه و توأم با شرافت برای مددجویان منجر می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با تقدیر از کمک های مردمی و مالک این دامداری اظهارکرد: امدادگران کمیته امداد امام خمینی (ره) دست همه خدمتگزاران به نیازمندان و محرومان را به گرمی می فشارد و افتخار می کند تا بتواند بستر ارائه خدمت بیشتر و بهتر برای محرومان را فراهم کند.

وی یادآورشد: در مرحله اول و دوم رزمایش همدلی برای ایران همدل شاهد کمک های خوبی بودیم که امیدواریم این حرکت با استفاده از توان و ظرفیت خیران و نیکوکاران استمرار و ارتقاء یابد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید