امروز سه شنبه ,۷ بهمن ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۷
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۸۶۳۵
گزارشگر : ۴۸۷
با تفاهم‌ کمیته امداد و صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛

300 هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش خدمات بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر قرار گرفتند

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۴۷

با امضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر 300 هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات این صندوق برخرودار می‌شوند.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج و میلاد امام حسن عسگری (ع)، اجرای این تفاهم‌نامه را یک پشتوانه محکم برای آینده مددجویان روستایی و عشایر دانست و گفت: تکریم مددجویان کمیته امداد در اولویت همه برنامه‌های این نهاد است و تفاهم‌نامه با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در همین راستا انجام شده است.

 
وی به تشریح جزئیات این تفاهم‌نامه پرداخت و افزود: براساس این تفاهم‌نامه در گام نخست ۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار می‌گیرند.
 
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: مددجویان روستایی و عشایر در بازه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال با اولویت زنان سرپرست خانوار از خدمات این صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شامل بیمه ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت برخوردار می‌شوند.
 
بختیاری با اشاره به سهم پرداختی مددجویان از حق بیمه در قالب این تفاهم‌نامه گفت: علاوه بر سهم دولت مبنی بر پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه جامعه هدف، دولت پذیرفته است که ۵ درصد سهم بیمه مددجویان را نیز در سال نخست پرداخت کند.
 
همچنین در این مراسم علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز با اشاره به اهداف مشترک کمیته امداد و صندوق بیمه روستائیان برای ارائه خدمات به اقشار محروم جامعه، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از خدمات این صندوق بهره می‌برند که با تفاهم‌نامه با کمیته امداد، ۳۰۰ هزار مددجو به اعضای این صندوق اضافه می‌شوند.
 
وی افزود: در این تفاهم‌نامه دولت همه هزینه‌های بیمه‌شوندگان را تقبل کرده است و همین خدمات برای مخاطبین سازمان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، قالی‌بافان و ... پیش‌بینی شده است.
 
شیرکانی روستائیان و عشایر را سرمایه‌های انقلاب دانست و تاکید کرد: خدمت‌رسانی به این افراد که همواره در صف اول دفاع از آرمان‌های نظام قرار دارند، موجب افتخار برای هر دو نهاد صندوق بیمه روستائیان و کمیته امداد است.
 
 
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید