امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۹
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۸۶۳۰
گزارشگر : ۷۷
قائم مقام کمیته امداد اصفهان خبر داد؛

واگذاری آزمایشی خدمات مددکاری 1600 پرونده مددجویی به مراکز نیکوکاری

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۵۹

خدمات مددکاری 1600 پرونده مددجویان سالمند کمیته امداد اصفهان به طور آزمایشی به 8 مرکز نیکوکاری در سراسر استان واگذار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عباسعلی زارعان، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اعلام اینکه واگذاری امور خیر و احسان به مردم و تشکل های مردم نهاد و ایفای نقش نظارت و راهبری توسط این نهاد یکی از برنامه های پیش روی کمیته امداد اصفهان است، گفت: در حال حاضر 333 مرکز نیکوکاری تحت نظر این نهاد در حال فعالیت هستند و ظرفیت های جدیدی به سبد خدمات ارائه شده توسط کمیته امداد استان اضافه کرده اند.
زارعان سالمندان را یکی از بخش های بزرگ از جامعه تحت حمایت این نهاد در استان اصفهان معرفی کرد و گفت:  پایش وضعیت عمومی این گروه از مددجویان با توجه به شرایط سنی آنها از پیچیدگی های کمتری برخوردار است و بر همین اساس در یک گام مهم ارائه خدمات مددکاری 1600 خانوار سالمند تحت حمایت به مراکز نیکوکاری واگذار شده است.
وی ادامه داد: این تعداد پرونده مددجویی به 8 مرکز نیکوکاری در نقاط مختلف استان واگذار شده است.
زارعان تاکید کرد: این مرحله از واگذاری به صورت آزمایشی انجام شده و در صورت موفقیت و کسب شرایط لازم، تعداد بیشتری از  پرونده های سالمندان تحت حمایت به مراکز نیکوکاری منتقل خواهد شد.
قائم مقام کمیته امداد استان اصفهان در پایان یادآور شد: در حال حاضر بالغ بر 114 هزار و 500 خانوار با جمعیتی بیش از 243 هزار نفر مستمری بگیر این نهاد هستند که 79 هزار و 727 نفر از آنها را سالمندان با سن 60 سال و بالاتر تشکیل می دهند.
انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید