امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۸۶۲۷
گزارشگر : ۸۸

آغاز پویش «ایران مهربان» و اکرام ایتام

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۰۹:۵۲

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از آغاز پویش سراسری«ایران مهربان» و اکرام ایتام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: «ایران مهربان» پویشی است با هدف حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان در راستای طرح اکرام ایتام آغاز شده است.

بابایی افزود: در حال حاضر 4 هزار و 715 فرزند یتیم و 5 هزار و 808 فرزند محسنین، مشمول طرح اکرام ایتام کمیته امداد استان گلستان هستند.
 
 وی با اشاره به اینکه طرح اکرام در سال های گذشته با هدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان یتیم توسط کمیته امداد آغاز شد ،عنوان کرد: در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، فرزندان دیگری که پدران آنها علی‌رغم میل باطنی‌ به‌دلیل بیماری، کهولت سن، از کار افتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش همسرانشان نهاده شده است نیز با اجرای طرح محسنین کمیته امداد، حمایت می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خاطرنشان کرد: خیرخواهان با واریز مبلغی به صورت ماهانه ، می‌توانند نیّات خیرخواهانه خود را در رسیدگی به کودکان و نوجوانان نیازمند طرح اکرام ایتام و محسنین ، جامه عمل بپوشانند.
 وی تصریح کرد: در حال حاضر  26 هزار و 377 حامی از  10 هزار و 523 فرزند محسنین و یتیم گلستانی مشمول طرح اکرام، حمایت می کنند.

بابایی یادآور شد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به سایت  ekram.emdad.ir  مراجعه و کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند، پس از آن کد فعالسازی برای آنها ارسال می‌شود و شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا وجه مدنظر خود را به این شماره حساب واریز کنند؛ لازم به ذکر است که به محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به‌حساب فرزند مشمول طرح منتقل می‌شود.
 
وی افزود: همچنین افراد می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی 3000333317 در طرح اکرام ایتام مشارکت و با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت کمیته امداد در این امر خیر مشارکت کنند.
 گفتنی است، در حال حاضر 1200 فرزند یتیم و محسنین گلستانی در صف نوبت دریافت حمایت های مادی و معنوی طرح اکرام ایتام هستند.

 

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید