امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۶۲۴
گزارشگر : ۸۰
در راستای سیاست محرومیت زدایی صورت می گیرد؛

اهتمام کمیته امداد و سپاه برای خدمت به محرومان

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۰۹:۲۰

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین و معاون اجتماعی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین در نشست مشترک ضمن تأکید بر بالاترین سطح همکاری ها برای خدمت رسانی به نیازمندان گفتند: کمیته امداد و سپاه برای خدمت به محرومان کنار هم هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در دیدار معاون اجتماعی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نهادی خدمت رسان است که نه تنها به مددجویان تحت حمایت بلکه همه اقشار نیازمند جامعه خدمت ارائه می کند.

مهرعلی حق گویان ادامه داد: ولی نعمتان تحت حمایت این نهاد در سطح استان جمعیتی حدود 62 هزار تفر را شامل می شوند و علاوه بر این حدود 30 هزار نفر هم به صورت موردی و با توجه به شرایط  نیازمندی شان از یک تا چند خدمت این نهاد بهره مند هستند.

وی اضافه کرد: مددجویان تحت حمایت از خدمات کوتاه مدت و بلند مدت بهره مند هستند خدمات کوتاه مدت برای کمک به رفع مشکلات آنی و روز مره نیازمندان است وخدمات بلند مدت با رویکرد تغییر وضعیت فرهنگی و اقتصادی خانواده مددجو، قطع زنجیره فقر و ارتقای سطح زندگی آنان ارائه می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: خدماتی مانند تأمین مسکن، کمک به امر ازدواج، کمک به تحصیل دانش آموزان، کمک به ایجاد اشتغال و ... از جمله خدمات پایدارسازی است.

وی عنوان کرد: متأسفانه با شرایط اقتصادی موجود در جامعه و محدودیت های ناشی از بیماری کرونا شاهد افزایش آسیب های اقتصادی و مشکلات ناشی از آن در خانواده های آسیب پذیرهستیم از این رو تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت های مردمی ، سطح خدمت رسانی به محرومان را ارتقاء دهیم.

حق گویان تصریح کرد: توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه و استفاده از ظرفیت های مردمی و همچنین همکاری و هم افزایی با مجموعه های مختلف که دغدغه خدمت به مردم را دارند یکی از رویکردهای مدیریتی این نهاد است و سپاه یکی از نهادهای دارای ظرفیت بالا و موثر در خدمت رسانی به نیازمندان است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نوسانات اقصادی و افزایش قیمت ها، انتظار داریم مجموعه های جهادی به کمک این نهاد بیایند تا هزینه های خدمت رسانی در فعالیت هایی مانند ساخت و تعمیر مسکن مددجویی کاهش یابد.

در ادامه معاون اجتماعی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اظهارکرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) خدمات مختلفی را به نیازمندان ارائه می کند و البته این خدمات در نقاط مختلف حتی در دورترین نقاط استان ارائه می شود.

سرهنگ حسینیان تصریح کرد: امروز با توجه به شرایط جامعه و تلاش دشمن برای ایجاد چالش در روند معیشت روزانه مردم، سپاه و کمیته امداد در کنار هم خواهند ماند تا خدمت به محرومان با قدرت و قوت استمرار یابد.

وی یادآورشد: فقر و محرومیت یک چالش است که علاوه بر مشکلات اقتصادی، تأثیرات اجتماعی و فرهنگی را نیز به دنبال دارد از این رو همکاری و هم افزایی سپاه و کمیته امداد می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید