امروز سه شنبه ,۴ آذر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۸۶۱۹
گزارشگر : ۷۸

20 درصد کارکنان خراسان شمالی حامی ایتام کمیته امداد می شوند

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۱۶

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به هدفگذاری دبیرخانه ایران مهربان در استان گفت: طبق برنامه پیش بینی شده 20 درصد کارکنان دستگاه های اجرایی این استان حامی ایتام و کودکان نیازمند تحت حمایت این نهادمی شوند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در جلسه ایران مهربان شمار کارمندان رسمی و پیمانی این استان را بیش از 32 هزار نفر برشمرد و اعلام کرد: 6500 نفر از این کارکنان طبق برنامه این دبیرخانه حامی ایتام نیازمند می شوند.
وی با اشاره به حمایت بیش از 20 هزار حامی از ایتام محروم این استان گفت: هم اکنون ۳ هزار و ۱۴۵ فرزند یتیم و ۲ هزار و ۵۲۵ فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند.
 وی اضافه کرد: از مجموع ایتام تحت حمایت این نهاد ۸۳۳ کمتر از ۱۰ سال، هزار و ۹۵۱ نفر بین ۱۱ تا ۱۸ سال و ۳۶۱ نفر بین ۱۸ تا ۲۵ سال قرار دارند.
الهی راد سرانه حامیان این استان را حدود 100 هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: سرانه دریافتی هر یتیم نیز 360 هزار تومان است.
وی با بیان اینکه با اجرای طرح ایران مهربان تا بهار ۱۴۰۰ هیچ یتیمی در سطح کشور وجود نخواهد داشت، افزود: به این ترتیب سرانه دریافتی ایتام به 700 هزار تومان افزایش می باید.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: اوج ایمان در قرآن احسان و افراد محسنین عنوان شده است.
آیت الله یعقوبی با بیان اینکه در هندسه ارزشی ایمان، احسان در راس این هرم قرار دارد، خاطر نشان کرد: خدا فرموده من محسنین را دوست دارم و عمل محسنین را ضایع نمی کنم.
وی ادامه داد: خدا در قرآن اعلام کرده من با کسانی هستم که احسان را در زندگی بجای می آورند.
وی تاکید کرد: نیکوکاری و نیکی را انجام دهید همانطور که در قرآن به احسان تاکید شده است.
آیت الله یعقوبی با بیان اینکه ایتام را دریابید که آخرت و دنیا در گرو توجه به آنهاست، افزود: انسانهای خوب کسانی هستند که از گردنه تکلیف الهی عبور می کنند.
وی ضمن تقدیر از فعالیت های کمیته امداد و استانداری در اجرای طرح ایران مهربان افزود: باید در دعوت مردم به این طرح، فرهنگ سازی ویژه صورت بگیرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید