امروز سه شنبه ,۴ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۶۱۳
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

ارائه خدمت به محرومان با هدف توانمندسازی آنان صورت می گیرد

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۷:۱۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین: خدمات این نهاد به محرومان به گونه ای است که منجر به توانمندسازی آنان خواهد شد و فرآیند توانمندسازی در قالب برنامه های اشتغال، کمک به تحصیل، کمک به ازدواج، کمک به درمان، کمک به تأمین مسکن و ... محقق می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در آئین آغاز بکار سومین مرکز نیکوکاری در اقبالیه و نودو دومین مرکز نیکوکار در استان، با عنوان "شهدای شیداصفهان" که در روستای شیداصفهان برگزار شد، بیان کرد: آنچه از سوی مقام معظم رهبری در ابتدای امسال به عنوان مواسات و همدلی و کمک مومنانه به خانواده های نیازمند مطرح شد یکی از ضرورت های جامعه است.

وی ادامه داد: مرکز نیکوکاری ایجاد می شود تا کرامت بخشی به نیازمندان تسریع و نهادینه شود و خدمتی به نیازمندان شایسته است که منجر به کار و تلاش در جامعه هدف شود از این رو امدادرسانی مبتنی بر اشتغال و درآمدزایی اولویت برنامه های ما در جهت محرومیت زدایی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: برای تحقق این مهم ظرفیت قابل توجهی در کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شده که تحت عنوان صندوق قرض الحسنه امداد ولایت فعالیت می کند.

وی افزود: این صندوق آمادگی دارد تا سپرده گذاری خیران و نیکوکاران را با در نظر گرفتن معادل رقم سپرده گذاری شده به صورت تسهیلات قرض الحسنه در اختیار نیازمندان معرفی شده از سوی سپرده گذاران قرار دهد.

حق گویان عنوان کرد: این همکاری و هم افزایی در گام نخست به بسط فرهنگ قرض الحسنه و در گام بعدی به کمکی منجر می شود که زندگی عزتمندانه را برای محرومان و نیازمندان در پی دارد.

وی خاطرنشان کرد: این سخن بدان معناست که خدمات این نهاد به محرومان به گونه ای است که منجر به توانمندسازی آنان خواهد شد و فرآیند  توانمندسازی در قالب برنامه های اشتغال، کمک به تحصیل، کمک به ازدواج، کمک به درمان، کمک به تأمین مسکن و ... محقق می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: از این رو فرآیند توانمندسازی به گونه ای است که فرد پس از گذر از مشکل و مانع ایجاد شده، به شرایط عادی در زندگی بازمی گردد و حتی در برخی موارد وضعیت او نسبت به گذشته بهتر هم خواهد شد.

وی اعلام کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمادگی دارد تا در مسیر همکاری و هم افزایی با خیران و نیکوکاران بستر امدادرسانی به محرومان را فراهم کند از این رو در صورت تأمین زمین، با کمک خیران، تسهیلات و کمک بلاعوض برای تأمین مسکن نیازمندان اقدام کند.

حق گویان یادآورشد: در صورت تأمین نیمی از هزینه خرید گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند، مابقی مبلغ ازسوی این نهاد تأمین می شود تا دانش آموزان محروم نیز از کسب تحصیل در فضای مجازی محروم نشوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید