امروز سه شنبه ,۴ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۶۱۲
گزارشگر : ۸۰
در شید اصفهان؛

سومین مرکز نیکوکاری در اقبالیه به بهره برداری رسید

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۷:۰۸

سومین مرکز نیکوکاری در اقبالیه و نودو دومین مرکز نیکوکار در استان، با عنوان "شهدای شیداصفهان" طی مراسمی در روستای "شید اصفهان" به طوری رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین در آئین آغاز بکار مرکز نیکوکاری "شهدای شید اصفهان" بیان کرد: کارکرد مرکز نیکوکار ارتقای خدمت رسانی به نیازمندان با محوریت افزایش مشارکت بخشی مردمی در جریان انفاق و نیکوکاری است.

فرزاد فرهادی ادامه داد: مرکز نیکوکاری یک مکان به طور کامل مردمی است که توسط اقشار مختلف مردم تأسیس می شود و به هیچ وجه الزام های دولتی ندارد بلکه تعهدات این مراکز تنها راعایت اصل امانتداری و اجرای خدمات در قالبی منظم و شفاف با محوریت اصول دینی و شرعی است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر توسعه مراکز نیکوکاری با دو رویکرد کمّی و کیفی انجام می شود؛ در بخش کمّی پوشش جغرافیایی مشارکت مردم را پیگیری می کنیم و در بخش کیفی توجه به اقشار مختلف و توجه به رویکردهای تخصصی نیز مورد توجه است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: شهرها و روستاها توسعه یافته اند و جمعیت به لحاظ جغرافیایی نسبت گذشته شرایط متفاوت تری یافته اند در نتیجه خدمت رسانی به نیازمندان در مناطق مختلف نیازمند حضور است که این مهم از طریق شبکه های مردمی تأمین می شود.

وی تصریح کرد: در کنار حضور در نقاط مختلف جغرافیایی، تأسیس مراکز نیکوکاری با رویکرد ارائه خدمت به اقشار خاص نیز مورد توجه است به عنوان نمونه مراکز نیکوکاری در آموزش و پرورش خدمت رسانی فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان نیازمند، مرکز نیکوکاری در مراکز نظامی برای خدمت رسانی به سربازان وظیفه محروم، مرکز نیکوکاری در مراکز دانشگاهی برای حمایت از دانشجویان نیازمند و ... راه اندازی شده است.

فرهادی عنوان کرد: مرکز نیکوکاری با حضور اقشار مختلف مردم امدادرسانی محله ای و منطقه ای را دنبال می کند که در مناطق مسکونی این خدمت رسانی با محوریت مساجد برای خدمت به محرومان همان محله و البته استفاده از کمک های محلی اجرایی می شود.

وی تأکید کرد: در مراکز نیکوکاری غیرمحلی از ظرفیت های محل کار و فعالیت و افراد مرتبط برای خدمت رسانی به نیازمندانی که می شناسند، استفاده می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: مرکز نیکوکاری به معنای ایجاد و تأسیس نیکوکاری نیست چراکه همه مراکز نیکوکاری در مناطق و محل هایی راه اندازی شده که کمک به دیگران، احسان و خدمت به نیازمندان و جریان انفاق وجود دارد.

وی توضیح داد: مرکز نیکوکاری آمده است که دست های مهربانی که برای خدمت به محرومان تلاش می کند را متحد کند، وقتی دل های خدمتگذار در کنار هم قرار گیرند، برکت الهی نیز شامل آنها می شود.

فرهادی اظهارکرد: ایجاد مرکز نیکوکاری در این روستا نیز به خدمت رسانی شایسته به محرومان این روستا کمک می کند البته ظرفیت های خیر در این روستا و افراد منصوب به این روستا که در سایر نقاط استان و خارج از استان ساکن هستند، وجود دارد که باید استفاده شود.

وی یادآورشد: خدمت رسانی به محرومان در مراکز نیکوکاری دارای مزایای بسیاری است که یکی از مهتمرین شاخص های خدمتی در این مراکز دور بودن از بروکراسی اداری و خدمت رسانی روان و مستقیم به نیازمندان است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید