امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۸
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۸۶۰۶
گزارشگر : ۸۶

همکاری آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن‌های اسلامی برای حمایت دانش‌آموزان نیازمند خوزستانی

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۰۹:۱۸

کمیته امداد، آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خوزستان با هدف حمایت از دانش آموزان و کشف استعدادها، شناسایی و پرورش دانش‌آموزان نخبه تحت حمایت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جمال شیبه کمیته امداد امام خوزستان در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به اینکه 30 هزار دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: تفاهم نامه سه جانبه ای با حضور حجت الاسلام محمد عرب مسول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خوزستان، کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با هدف حمایت از دانش آموزان و کشف استعدادها، شناسایی و پرورش دانش‌آموزان نخبه تحت حمایت، منعقد گردید.
در راستای توسعه تعامل با دستگاهها و مراکز علمی ، پژوهشی و استفاده از ظرفیت های موجود با هدف ایجاد تعامل ، هم فکری ، هم افزایی و با بهره گیری از توان علمی ، تخصصی ، پژوهشی و  مشاورین و ... با توجه به توانمندی و ظرفیت های مناسب اداره کل آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و پوشش حمایتی دانش آموز توسط کمیته امداد با هدف حمایت و توانمند سازی فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی از ولی نعمتان انقلاب در سطح استان، این تفاهم نامه همکاری میان  اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خوزستان کمیته امداد خوزستان ، تفاهم نامه سه جانبه همکاری مشترک اجرا خواهد شد.

وی با بیان این که در میان فرزندان خانواده‌های تحت حمایت امداد، دانش‌آموزان نخبه زیادی حضور دارند، خاطرنشان کرد: در قالب تفاهم‌نامه با با آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، شناسایی دانش‌آموزان نخبه در حوزه‌های فرهنگی، علمی، ادبی و... با هدف پرورش استعدادها، پیگیری می‌شود.
وی بابیان اینکه 3۰ هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند افزود: فراهم کردن زمینه و امکانات لازم برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان و ارائه آموزش‌های موردنیاز به آن‌ها از دیگر اقدامات فرهنگی این نهاد است.
اهداف تفاهم نامه تقویت انسجام و هماهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، هم افزایی ظرفیت ها و منابع در جهت بسط خدمت رسانی به ولی نعمتان انقلاب اسلامی، گفتمان سازی خیر و احسان  و محرومیت زدایی، عبور از خاص گرایی مخاطبین به منظور حفظ کرامت وعزت نفس ایشان
زمینه همکاری به شرح ذیل است:
همکاری در تبادل یافته ها و تجربه های آموزشی ، پژوهشی ، ، تربینی ، وتوانمندی های فرهنگی ، تبلیغی ، ارتباطی و فن