امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۸
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۸۶۰۶
گزارشگر : ۸۶

همکاری آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن‌های اسلامی برای حمایت دانش‌آموزان نیازمند خوزستانی

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۰۹:۱۸

کمیته امداد، آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خوزستان با هدف حمایت از دانش آموزان و کشف استعدادها، شناسایی و پرورش دانش‌آموزان نخبه تحت حمایت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جمال شیبه کمیته امداد امام خوزستان در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به اینکه 30 هزار دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: تفاهم نامه سه جانبه ای با حضور حجت الاسلام محمد عرب مسول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خوزستان، کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با هدف حمایت از دانش آموزان و کشف استعدادها، شناسایی و پرورش دانش‌آموزان نخبه تحت حمایت، منعقد گردید.
در راستای توسعه تعامل با دستگاهها و مراکز علمی ، پژوهشی و استفاده از ظرفیت های موجود با هدف ایجاد تعامل ، هم فکری ، هم افزایی و با بهره گیری از توان علمی ، تخصصی ، پژوهشی و  مشاورین و ... با توجه به توانمندی و ظرفیت های مناسب اداره کل آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و پوشش حمایتی دانش آموز توسط کمیته امداد با هدف حمایت و توانمند سازی فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی از ولی نعمتان انقلاب در سطح استان، این تفاهم نامه همکاری میان  اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خوزستان کمیته امداد خوزستان ، تفاهم نامه سه جانبه همکاری مشترک اجرا خواهد شد.

وی با بیان این که در میان فرزندان خانواده‌های تحت حمایت امداد، دانش‌آموزان نخبه زیادی حضور دارند، خاطرنشان کرد: در قالب تفاهم‌نامه با با آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، شناسایی دانش‌آموزان نخبه در حوزه‌های فرهنگی، علمی، ادبی و... با هدف پرورش استعدادها، پیگیری می‌شود.
وی بابیان اینکه 3۰ هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند افزود: فراهم کردن زمینه و امکانات لازم برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان و ارائه آموزش‌های موردنیاز به آن‌ها از دیگر اقدامات فرهنگی این نهاد است.
اهداف تفاهم نامه تقویت انسجام و هماهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، هم افزایی ظرفیت ها و منابع در جهت بسط خدمت رسانی به ولی نعمتان انقلاب اسلامی، گفتمان سازی خیر و احسان  و محرومیت زدایی، عبور از خاص گرایی مخاطبین به منظور حفظ کرامت وعزت نفس ایشان
زمینه همکاری به شرح ذیل است:
همکاری در تبادل یافته ها و تجربه های آموزشی ، پژوهشی ، ، تربینی ، وتوانمندی های فرهنگی ، تبلیغی ، ارتباطی و فناوری اطلاعات و سایر زمینه .
همکاری در جهت استفاده متقابل از امکانات و نیروی انسانی در عرصه های مختلف به ویژه برنامه های فرهنگی و تامین و معرفی مربیان و نیروهای فرهنگی مورد نیاز .
همکاری در زمینه اعزام دانش آموزان به اردوهای تربیتی و زیارتی
برگزاری دوره های آموزشی ، کارگاه های تخصصی همایش ها مسابقات و نشست ها
توسعه و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در بین دانش آموزان استان
حمایت از دانش آموزان تحت حمایت امداد با هدف ارتقای سطح تحصیلی و شکوفایی استعداد آنها .
بهره مندی از کلیه امکانات و ظرفیت های متقابل به منظور تقویت بینه علمی و روحیه مشارکت پذیری ، حس نوع دوستی ، تعاون و اعتماد به نفس دانش آموزان تحت حمایت  .
شناسایی و پیشگیری ومقابله با آسیب های اجتماعی احتمالی در بین دانش آموزان تحت حمایت و خانواده های آنان
شناسایی و ساماندهی خیرین و امداد یاران فرهنگی افتخاری
ساماندهی و استفاده بهینه از نیروهای افتخاری ( یاوران امداد ) در مناسبتها و همایش ها ملی و مذهبی ( جشن نیکوکاری ، طرح احسان دانش آموزی و ... )
ایجاد هسته های مردمی و شبکه های حمایتی فرهنگیان ومعرفی طرح "یاران امداد "به مدیران مدارس و شناسایی دانش آموزان جهت عضویت در این طرح
فراهم نمودن بستر مشارکت دانش آموازن  قالب طرح های نیکوکارانه
معرفی طرح هر معلم یک حامی ، هر کلاس یک حامی جهت حمایت از فرزندان ایتام و محسنین به مجموعه کارکنان و معلمین
مشارکت در راه اندازی بازارهای کوچک کارآفرینی در مدارس به منظور تشویق و ترغیب دانش آموزان در کسب مهارت های فنی و حرفه ای
مساعدت و همکاری در جهت راه یابی به کنکور و برگزاری کلاسهای آمادگی به کنکور و مشاوره های مربوطه
همکاری در ارائه خدمات تحصیلی و آموزشی به دانش آموزان عشایر و روستایی و مناطق محروم دور افتاده
ارائه خدمات ویژه به دانش آموزان تحت حمایت در مراکز خوابگاهی و شبانه روزی آ . پ
بهره مندی از ظرفیت های مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید