امروز دوشنبه ,۱۸ اسفند ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۲
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۷۸۵۹۰
گزارشگر : ۴۸۷
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

آمادگی نمایندگان مجلس برای افزایش 2 برابری اعتبارات اشتغال کمیته امداد

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۲۲

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد کمیته امداد در حوزه اشتغال‌زایی محرومان، گفت: با توجه به برنامه ارائه شده برای اشتغال مددجویان در سال آینده، مجلس برای افزایش 2 برابری اعتبارات اشتغال امداد آمادگی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد سرگزی، نماینده مردم زابل در مجلس در دیدار با سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد با اشاره به توفیقات این نهاد در موضوع اشتغال‌زایی برای محرومان افزود: رویکرد کلی مجلس حمایت از کمیته امداد در جهت راه‌اندازی طرح‌های اشتغال در مناطق محروم است و در این راستا از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وی با تقدیر از ایجاد 175 هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال گذشته، ادامه داد: برنامه این نهاد راه‌اندازی 200 هزار فرصت شغلی در سال جاری است و برای سال 1400 نیز پیش‌بینی خوبی انجام شده و نمایندگان مجلس موافق افزایش 2 برابری اعتبارات اشتغال این نهاد هستند که در بودجه سال آینده کشور در نظر گرفته خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توسعه اشتغال خانگی را راهکار مناسبی برای رفع بیکاری در مناطق محروم دانست و تاکید کرد: کمیته امداد با توجه به سابقه فعالیت‌ها و پتانسیل موجود در این مجموعه می‌تواند متولی اصلی مشاغل خانگی در کشور باشد و در صورت آمادگی این نهاد، مجلس این اختیار را به کمیته امداد واگذار خواهد کرد.

سرگزی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین وظایف مجلس رسیدگی ویژه به قشر محروم و کاهش فاصله طبقاتی است، خاطرنشان کرد: فاصله طبقاتی ناشی از توزیع نامناسب امکانات و ثروت در سطح کشور است و امروزه بسیاری از مناطق محروم به واسطه دوری از مرکز در شاخص‌های مختلف توسعه رشد نکرده‌اند که این مساله توجه ویژه نمایندگان و همراهی با کمیته امداد را می‌طلبد.
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمیته امداد اگرچه امکانات و منابع محدودی در اختیار دارد اما فعال‌ترین مجموعه در مناطق محروم است و بودجه امداد باید متناسب با مسئولیت‌ها و عملکرد آن رشد کند.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید