امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۱
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۸۵۸۸
گزارشگر : ۴۸۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خبر داد:

برنامه کمیته امداد برای حمایت از 600 هزار فرزند محسنین در طرح «ایران مهربان»

(دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۵:۵۱

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از برنامه این نهاد برای حمایت از 600 هزار فرزند محسنین در طرح «ایران مهربان» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از رادیو گفتگو، علیرضا عسگریان با اشاره به آغاز طرح ملی ایران مهربان برای حمایت از ایتام نیازمند، گفت: بر اساس این طرح قرار است تا انتهای سال یا در ماه‌های نخست سال آینده، به هدف بزرگی برسیم که بر اساس آن، در کشورمان، یتیم یا فرزند محسنین بدون حامی نداشته باشیم.

 
وی افزود: بر اساس این طرح تمام عزیزانی که پدر یا مادر ندارند و یا کسانی که پدر و مادر دارند اما نمی‌توانند به خوبی از آنان حضانت کنند، دارای حامی مردمی می‌شوند.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از ضرورت ایجاد ارتباطات گسترده در سطح کشور برای اجرای طرح ایران مهربان گفت و بیان کرد: دولت پای کار آمده است و در تمام استانداری‌ها دبیرخانه‌ای را در این رابطه تشکیل داده‌ایم که مسئولیت آن بر عهده استانداری است.
 
وی اظهار کرد: برای اجرای این طرح با تمام دستگاه‌های دولتی و خصوصی همچنین رسانه‌ها در تعامل و ارتباط هستیم تا با دست مردم برای مردم اتفاقات خوشایندی بیفتد.
 
عسگریان درباره میزان پیشرفت این طرح توضیح داد: در حال حاضر حدود 141 هزار یتیم در کشور داریم و 181 هزار فرزند محسنین داریم که در این طرح تحت پوشش قرار دارند و البته این عدد قابل افزایش است و قرار است دو برابر همین میزان، فرزند محسنین را تحت پوشش داشته باشیم. اساسا برای طرح ایران مهربان حدود 600 هزار فرزند محسنین را در نظر گرفته‌ایم.
 
وی اظهار کرد: وقتی این عزیزان دارای حامی شوند در سال آینده، ایران یکی از بزرگترین معضلات خود یعنی نبود سرپرست برای فرزندان ایتام و محسنین عبور می‌کند. این در حالی است که در میان این عزیزان استعدادهای بسیار درخشانی وجود دارند و این استعدادها اگر مورد حمایت قرار گیرند، شکوفا خواهند شد.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید