امروز سه شنبه ,۴ آذر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۹
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۸۵۸۵
گزارشگر : ۸۱
فقط در هفت ماهه نخست امسال:

بیش از 27 هزار درخواست کمک به کمیته امداد رسیده است

(دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۴:۳۹

در هفت ماهه نخست امسال بیش از 27 هزار درخواست کمک به کمیته امداد قم رسید که دو هزار و 383 خانوار تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد ابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه طی امسال و سال های اخیر به دلیل شرایط سخت اقتصادی و شیوع بیماری کرونا، وضعیت معیشتی مردم دچار مشکل شده است گفت: فقط در هفت ماهه نخست امسال بیش از 27 هزار درخواست به دبیرخانه این نهاد رسیده است که نزدیک به نیمی از آنها برای افرادی است که تحت حمایت این نهاد نیستند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم افزود: میزان درخواستهای مردمی در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 68 درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه پنج هزار و 769 درخواست به صورت اینترنتی دریافت شده است افزود: 21 هزار و 244 درخواست هم به صورت حضوری و نامه نگاری به دست مددکاران کمیته امداد استان قم رسیده است.
نعیمی از ارائه خدمت به 39 هزار و 212 نفر در هفت ماهه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: در این مدت 6 هزار و 53 فقره وام، 673 کمک جهیزیه، 7 هزار و 548 کمک هزینه درمان، سه هزار و 870 تسهیلات اشتغالزایی، 801 فقره کمک هزینه ساخت، خرید و تعمیر مسکن، 449 خدمت بیمه اجتماعی به نیازمندان ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه در هفت ماهه نخست امسال سه هزار و 246 نفر از متقاضیان از خدمات مشاوره کمیته امداد استان قم بهره مند شدند افزود: به 23 هزار و 489 نفر از آنها نیز کمک های موردی پرداخت شده است.
وی همچنین از تحت حمایت قرار گرفتن دو هزار و 383 خانوار نیازمند، توسط کمیته امداد استان قم خبر داد و خواستار کمک های بیشتر مردم به این نهاد برای رسیدگی بیشتر و بهتر به محرومان و نیازمندان شد.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید