امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۲
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۸۵۷۸
گزارشگر : ۸۶

اشتغال مددجویان خوزستانی از طریق مشاغل نوین و دانش‌بنیان

(دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۲۲

مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت : مرکز خلاقیت و نوآوری جهت حمایت از فعالیت های نوین اشتغال مددجویان خوزستانی با همکاری پارک علم و فناوری ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد خوزستان، در نشست تخصصی با رئیس پارک علم و فناوری استان رویکرد جدید کمیته امداد خودکفایی مددجویان، توانمندسازی و ایجاد شغل از طریق مشاغل نوین و دانش‌بنیان است گفت: مرکز خلاقیت و نواوری جهت حمایت از فعالیت های نوین اشتغال مددجویان با همکاری پارک علم و فناوری ایجاد می شود.
مدیر کل کمیته امداد خوزستان ضمن تشریح سیاست های اشتغال امداددر قالب الگوهای نوین اشتغال و تبیین نظام راهبری شغلی، هدایت و پشتیبانی در مسیر توسعه اشتغال افزود: با شناسایی استعداد ها حمایت و هدایت آنها و تعامل با مراکزآموزشی ارائه آموزش های مهارتی، معرفی به بانک های عامل اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال نظارت بر حسن انجام کار و پایداری طرح های اشتغال مددجویان به مدت 5 سال انجام می شود.
شیبه با اشاره به همکاری کمیته امداد با پارک علم و فناوری خوزستان در زمینه توسعه اشتغال های دانش بنیان افزود:همکاری دوجانبه، درجهت بستر سازی مطلوب برای فعالیت شرکت های دانش بنیان و خلاق زیر مجموعه پارک موجب ایجاد اشتغال مولد و درآمدپایدار برای خانواده های تحت حمایت امداد می شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خوزستان ادامه داد: در راستای توسعه اشتغال های نوین،نوآورانه،خلاق و دانش بنیان نشست تخصصی اشتغال با پارک علم و فناوری استان آماده سازی بازگشایی مرکز نوآوری حامی با همکاری پارک علم و فناوری برگزار گردید.
ناجی عبیاوی افزود: پیرو تفاهم نامه قبلی با پارک علم و فناوری مبتنی بر توانمند سازی و پایدارسازی اقتصادی مددجویان، تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی جهت گیری سرمایه های اجتماعی دانشجویان و دانش آموختگان، هدف همکاری کمک و افزایش ثروت حمایت از محصول ، توانمندسازی اقشار آسیب پذیر با ایجاد مشاغل جدید و ارتقا مشاغل خانگی است.
در ادامه مدیر پارک علم و فناوری خوزستان، در نحوه شناسایی استعداد ها حمایت و هدایت آنها، ارائه خدمات مشاوره علمی و برگزاری کارگاه های آموزشی پژوهشی در زمینه پیشرفت های علمی، توانمندسازی مخترعین مبتکران و تامین اعتبار مورد نیاز برای اعطای تسهیلات، همکاری می کند .
دکتر کاظمی نژاد بر لزوم نقش آفرینی بیشتر شرکتهای دانش بنیان و نخبگان در بکارگیری ظرفیت شرکت‌ها و مجموعه‌های ذیل پارک در توسعه اشتغال نیازمندان  تاکید و آمادگی مجموعه پارک علم و فناوری خوزستان راجهت هرگونه همکاری اعلام کرد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید