امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۵
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۸۵۷۶
گزارشگر : ۱۰۰
دیدارهای مددجویی رئیس کمیته امداد کشور در سفر به ایلام:

شکفتن نور امید در خانه های تاریک- بخش چهارم

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۰۵

بازدید از چند خانواده مددجوی بی سرپرست و مستأجر در شهر ایلام از دیگر برنامه های حضور رئیس کمیته امداد کشور در شهر ایلام است . نخستین خانواده مددجویی که توسط بختیاری بازدید و مورد تفقد قرار می گیرد در یک مجتمع مسکونی بسیار شلوغ و نه چندان ایده آل در حاشیه های شهر ایلام قرار دارد، مجتمعی 6 طبقه با آسانسوری فرسوده و 4 نفره که هر لحظه ترس و اضطراب را تقدیمت می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، با این حال خانواده مددجویی که ساکن این مجتمع هستند نه صاحبخانه بلکه مستأجرند، یک زن سرپرست خانواده با دو دختر دوقلوی دبیرستانی و یک پسر جوان و کارگر که در آن ساعت از شب گفته می شود در حال کار و اسباب کشی برای یک خانواده است.
به گفته خانم اناری، مددکار این خانواده که مشکلات گوناگون آنها را روایت می کند، دختران دوقلوی این خانواده در زمینه  درس و تحصیل از دانش آموزان ممتاز هستند و هر ساله از سرآمدان مدرسه شان هستند. این دو دختر اما متأسفانه هر دو دارای یک بیماری مشترک هستند و به توصیه پزشک آنها باید هر دو سریعاً در تهران مورد جراحی قرار گیرند اما مخارج بالای عمل و نداشتن هزینه، مانع از آن شده که این دو تا دختر برای درمان به تهران بروند.
این خانواده که مستأجر هستند و ماهیانه اجاره پرداخت می کنند چند ماه است اجاره خانه شان را پرداخت نکرده اند. آنها همچنین فاقد لوازم ضروری خانه از جمله یخچال، لباس شویی، جارو برقی و چند قلم ضروری دیگر هستند.
به گفته سرپرست این خانواده، نداشتن مسکن باعث مشکلات گوناگون برای آنها از جمله آوارگی و اسباب کشی های مدام آنها شده است.
از آنجایی که رها شدن از دربه دری و خانه دار شدن  نیاز اصلی این خانواده 5 نفره است رئیس کمیته امداد دستور می دهد که خانه دار شدن این خانواده در اولویت قرار گیرد و در کمتر از یک سال مشکل مسکن آنها برطرف شود در همین نشست اعتبار مورد نیاز برای خانه دار شدن خانواده با مشارکت امداد و خیرین مصوب می شود.
 همچنین به دستور بختیاری قرار بر این می شود اقلام ضروری مورد نیاز خانواده شامل : یخچال، لباس شویی، جارو برقی و همچنین یک دستگاه تبلت برای آموزش و تحصیل دختران این خانواده به صورت فوریت خریداری و در اختیارشان قرار گیرد. علاوه بر  این کمک ها پرداخت چند ماه اجازه خانه معوقه و نیز پرداخت اجاره خانه وی نیز تا چند ماه توسط کمیته امداد صورت می گیرد.
بختیاری در خصوص درمان بیماری دختران دوقلوی این خانواده نیز دستور می دهد که  به سرعت روند  درمانی آنها آغاز شود و تمهیدات اعزام آنها به تهران فراهم شود و خودش هم می گوید با بهترین دکترهای تهران از جمله خانم دکتر وحیده دستجردی وزیر سابق بهداشت و درمان برای همکاری در زمینه معالجه و درمان آنها هماهنگی لازم را انجام خواهد داد.
در فاصله ای که من این گزارش را نوشتم روند درمانی این دوتا دختر دنبال شد و پس از ارسال مدارک و مستندات درمانی برای خانم دکتر وحیده دستجردی وبرقراری ارتباط تلفنی وی با پزشک معالج در استان و مشاوره ها ومذاکرات بین دو پزشک نتیجه گیری شد که روند درمانی آنها در ایلام دنبال شود و خوشبختانه درمان آنها به نتیجه رسید.
اقداماتی که رئیس کمیته امداد دستور می دهد برای این خانواده به سرعت انجام گیرد در سریع ترین زمان ممکن انجام می گیرد و اقلامی که وی دستور می دهد برای این خانواده خریداری شود، در صبح روز بعد  تهیه و در اختیارشان قرار می گیرد.
تهیه چند قلم لوازم خانگی برای این خانواده، اعزام دختران دوقلوی خانواده به تهران برای معالجه و ملاقات آنها با وزیر سابق بهداشت و درمان و وعده خانه دار شدن خانواده در کمتر از یک سال علاوه بر اینکه شادمانی از یاد رفته را به جمع این خانواده می آورد زندگی شان را نیز در مدت زمان نه چندان زیادی متحول خواهد کرد.

گزارش: حشمت اله کرمی نژاد
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید