امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۸۵۷۴
گزارشگر : ۱۰۰

اشتغال بیش از 3 هزار و 700 مددجوی ایلامی در نیمه نخست امسال

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۰۸

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: در نیمه نخست امسال برای بیش از 3 هزار و 700 نفر از مددجویان و نیازمندان جویای کار در این استان شغل ایجاد شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد بیان کرد: در همین مدت بیش از هزار و 600 طرح اشتغال زایی به صورت مستقیم توسط این نهاد برای مددجویان استان راه اندازی شده است که در این زمینه بیش از 63 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی با عنوان اینکه  شرکتها و موسسات متقاضی نیروی کار این استان بر اساس تفاهم نامه هایی که با آنها به امضاء رسیده است در زمینه اشتغال زایی برای نیازمندان همکاری های خوبی با این نهاد دارند تصریح کرد: در این مدت 238 مددجوی جویای کار این نهاد توسط این موسسات در قالب طرح کاریابی وارد عرصه اشتغال شده اند.
مدیرکل امداد استان ایلام همچنین گفت: ایجاد اشتغال با همکاری راهبران شغلی نیز یکی دیگر از برنامه های مهم امداد در راستای اشتغال زایی مددجویان بوده که نیمه نخست امسال بیش از هزار و 200 مددجو با همکاری این راهبران صاحب شغل و درآمد شده اند.
موسی نژاد با عنوان اینکه مجریان طرحهای اشتغال زایی کمیته امداد با اجرا و توسعه طرح اشتغال زایی خود توانسته اند برای افراد دیگری نیز از مددجویان امداد شغل ایجاد کنند تصریح کرد:در نیمه نخست امسال برای 660 مددجو از این طریق شغل ایجاد شده است.
وی با عنوان اینکه در این مدت بیش از 2 هزار و 400 مددجوی جویای کار از آموزش مهارتی  و پایدار سازی شغلی برخوردار شده اند ادامه داد: از مجموع 3 هزار و 700 شغل ایجاد شده برای مددجویان،2 هزار و 270 طرح از طریق اعتبارات کمیته امداد و منابع بانکی، هزار و 200 طرح از طریق راهبری شغلی و 238 طرح نیز از طریق کاریابی ایجاد شده اند.
مدیرکل امداد استان ایلام تصریح کرد: برابر گزارشات وبررسی های بعمل آمده توسط  امداد مرکز پایداری طرح های اجرا شده در ایلام از میانگین کشوری بالاتر بوده و در آمد طرحها نیز بالاتر از میانگین کشوری است.
موسی نژاد با عنوان اینکه توانمندسازی خانواده های نیازمند یکی از برنامه ها و اولویت های اصلی این نهاد است تصریح کرد: ایجاد اشتغال برای مددجویان یکی از ظرفیتهای بزرگ و برنامه مهم امداد ایلام در این زمینه است.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید