امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۸۵۶۷
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

مأموران جمع‌آوری صدقات مجهز به دستگاه‌های پوز اندرویدی شدند

(دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۷:۰۶

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از جایگزینی دستگاه‌های کارت‌خوان اندرویدی به جای پرداخت های سنتی صدقه خبر داد و گفت: تمامی ماموران جمع آوری صدقات این نهاد مجهز به دستگاه های پوز شدند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با اشاره به اجرای طرح تخلیه الکترونیکی صندوق‌های صدقات خانگی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و تداوم شیوع بیماری کرونا، پرداخت صدقات به‌صورت الکترونیکی یکی از روش‌های موثر جلوگیری از حذف پول فیزیکی و در نتیجه شیوع و گسترش این بیماری است.

وی به مزایای دیگر اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: کاهش زمان تخلیه، کاهش هزینه‌های اجرایی، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از ویژگی‌های مهم این شیوه است.

الهی راد با اشاره به اینکه این دستگاه ها از 20 مهر ماه جاری به ماموران واگذار شده است خاطر نشان کرد: تا کنون بیش از 23 میلیون و 500 هزار تومان صدقه توسط این دستگاه ها پرداخت شده است.

 وی بابیان این‌که طی امسال بیش از سه میلیارد تومان صدقه پرداخت شده است، تصریح کرد: هم اکنون بیش از 100 هزار نفر از مردم این استان مشترک صندوق صدقات هستند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی مطرح کرد: صدقه جمع‌آوری‌شده برای کمک به ازدواج نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان و برگزاری اردو‌های آموزشی و زیارتی مددجویان تحت حمایت، کمک به خرید، ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان، اعطای تسهیلات اشتغال و وام ضروری به نیازمندان، پرداخت کمک موردی و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاریابی مددجویان هزینه می‌شود.

وی در ادامه به شیوه‌های نوین و غیرحضوری برای پرداخت صدقه اشاره کرد و افزود: ارسال پیام بدون متن و یا عدد یک به سامانه پیامکی به شماره ۸۸۷۷ و شماره‌گیری کد دستوری#058*8877* تلفن همراه سریع‌ترین و راحت‌ترین روش پرداخت صدقه است.

 

 

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید