امروز سه شنبه ,۴ آذر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۵۴۲
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

امدادگری، کار دولتی نیست

(یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۲۷

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: امدادگری و رسیدگی به محرمان کار دولتی نیست و دولتی شدن آن آسیب است، هر کجا مردم حاضر شده اند گره ها و مشکلات با کمترین هزینه و سهل ترین روش حل شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: یکی از برنامه ها و سیاستهای کمیته امداد واگزاری کار مردم به خود مردم است و ایجاد مراکز نیکو کاری یکی از راهکارها برای تحقق این برنامه است و هدف از تأسیس مراکز نیکوکاری توسعه فرهنگ انفاق و احسان در سطح جامعه است .

وی ادامه داد: نقش کمیته امداد امام خمینی (ره) در این میان تنها زمینه سازی برای کار خیر است از این رو زیرساخت هایی فراهم شده و اغلب نیازمندان واقعی شناسایی شده اند و نگاه این نهاد  درخصوص فعالیت هایی که به افزایش مشارکت مردمی منجر می شود، بر این مهم استوار است که کار مردم را باید به مردم واگذار کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: امدادگری و رسیدگی به محرمان کار دولتی نیست و دولتی شدن آن آسیب است، هر کجا مردم حاضر شده اند گره ها و مشکلات با کمترین هزینه و سهل ترین روش حل شده است.

وی تصریح کرد: قالب و ساختار فقر متفاوت از گذشته است؛ امروز نیاز مددجویان نیز تغییر کرده است به عنوان مثال تأمین گوشی هوشمند یکی از ضرورت های امروز زندگی نیازمندانی است که دارای دانش آموز و دانشجو هستند.

حق گویان خاطرنشان کرد: خوشبختانه این نهاد توانسته است بستری را فراهم کند تا افراد با اطمینان خاطر نیازمندان را یاری کنند از این رو خدمت در این نهاد به مردم و برای مردم است.

در ادامه معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: رویکرد کمیته در ارائه خدمت توجه جدی به مسائل فرهنگی است چراکه اساس کار ما فرهنگی است.

حسین قلی پور عنوان کرد: رسیدگی به معیشت ولی نعمتان تحت حمایت مهم است و این نهاد خدمات معیشتی را همراه با پیوست فرهنگی به خانواده ها ارائه می کند و توجه به معیشت روزمره ، موجب غفلت از کار فرهنگی نشده است.

وی یاداورشد: مددجو برای اشتغال زایی و نقش آفرینی در جامعه به مشاوره و کمک های فرهنگی و اجتماعی نیاز دارد که ارائه این مشاوره ها در این نهاد جریان دارد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید