امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۸۵۴۰
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین مطرح کرد؛

آمادگی 800 هیئت مذهبی برای مشارکت در خدمت به نیازمندان

(یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۲۵

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین: در حال حاضر بیش از دو هزار هیئت مذهبی در استان قزوین ثبت شده است که 800 هیئت ، شاخص و دارای مخاطب بالا تا بیش از پنج هزار نفردر یک مراسم هستند که می توان از ظرفیت آنها برای خدمت به نیازمندان استفاده کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام محمد جواد زهرایی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: یکی از رویکردهای همکاری تبلیغات اسلامی و کمیته امداد ترویج فرهنگ انفاق و احسان و همچنین پرداخت زکات در جامعه است البته این همکاری با هدف اجرای دستور الهی صورت می گیرد که یکی از ارکان آن خدمت به نیازمندان است.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری یکی از ضرورت های جامعه است از این رو تلاش می کنیم تا از ظرفیت هیئت های مذهبی در این خصوص استفاده کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: : در حال حاضر بیش از دو هزار هیئت مذهبی در استان قزوین ثبت شده است که 800 هیئت ، شاخص و دارای مخاطب بالا تا بیش از پنج هزار نفردر یک مراسم هستند که می توان از ظرفیت آنها برای خدمت به نیازمندان استفاده کرد.

وی افزود: کار نیکوکاری در هیئت ها جریان دارد و اقشار مختلف نیز در این زمینه فعالیت می کنند ولی لازم است به این فعالیت ها سرعت داده شود تا سایر هیئت ها نیز با ظرفیت و توانایی هایی که دارند، آشنا شوند.

حجت الاسلام زهرایی عنوان کرد: باید هیئت ها را با ظرفیت هایی که دارند آشنا کنیم تا پای کار بیاند چراکه هیئت ها تنها یک کارکرد تحت عنوان برگزاری دعا و مراسم ندارند بلکه این هیئت ها باید عامل راه ائمه اطهار (ع) هم باشند.

وی خاطرنشان: در حال حاضر کمیته امداد طرح موفق و زیبایی به نام "اکرام ایتام" دارد که لازم است افراد بیشتری در این زمینه مشارکت داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تاکید کرد: اگر هر هیئت رسیدگی به چند خانواده را بپذیرد شرایط به گونه ای خواهد شد که شاهد کاهش محرومیت در جامعه خواهیم بود.

حجت الاسلام زهرایی اظهارکرد: باید در عمل به اسلام خود را به سمت کمال نزدیک کنیم؛ مسجد فقط برای اقامه نماز نیست بلکه مسجد پایگاهی برای عبادت الهی است و گام نخست آن با نماز آغاز شده و در ادامه دستگیری از محرومان، حل مشکل سایر برادران و خواهران دینی هم پیگیری می شود.

وی یادآورشد: باید دست به دست هم دهیم تا هیئت ها و مساجد ضمن توجه به رویکرد مذهبی ، از کارکردهای اجتماعی و دینی غافل نشوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید