امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۹
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۸۵۳۰
گزارشگر : ۳۸

نگاه اجتماعی مسئولین و مدیران ارشد گامی مهم برای توسعه استان

(یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹) ۱۴:۰۹

نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: بلندای نگاه فقهی دینی امام خمینی (ره) در رسیدگی به امور فقرا، سالمندان و نیازمندان مبنای صدور فرمان الهی ایشان برای تشکیل کمیته امداد بوده است.

به گزاش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ منصور آرامی، نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای مدیران کمیته امداد هرمزگان گفت: کار کردن در نهاد مقدسی همچون کمیته امداد، یقیناً توفیق الهی می‌باشد، فعالیت‌های خوبی که در کمیته امداد صورت پذیرفته ناشی از علاقه، انگیزه، نگاه خداپسندانه، ولایی و انقلابی کارکنان این نهاد می‌باشد که در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله) و امام راحل (ره) بوده است.

آرامی به نگاه ویژه امام خمینی (ره) و توجه ایشان به فقرا و نیازمندان اشاره کرد و گفت: بلندای نگاه فقهی دینی امام خمینی (ره) در رسیدگی به امور فقرا، سالمندان و نیازمندان مبنای صدور فرمان الهی ایشان برای تشکیل کمیته امداد بوده است.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی به موضوع فقر در جامعه اشاره کرد و گفت: پدیده فقر ناشی از تعارض و همگام نبودن توسعه و تکنولوژی با مسائل اجتماعی است.

آرامی افزود: از دیگر مسائل حاکم بر تشدید فقر این است که مسئولان و مدیران ارشد نگاهشان مردم مدارانه نیست و عملاً مردم محور تصمیمی گیری نیستند و همین امر باعث گردیده مردم نقشی در توسعه، پیشرفت اقتصادی کشور نداشته باشند و درنهایت افراد آن منطقه بیکار گردیده و فقر در جامعه گسترش پیدا کند، نمونه‌ی آن استان هرمزگان است که رشد و پیشرفت ازلحاظ اقتصادی و صنعتی داشته است اما هیچ نگاه جامعی ازلحاظ بهره‌گیری از نیروهای بومی نشده و درنهایت هر روز شاهد تشدید فقر و بیکاری هستیم.

ایشان به بهره‌گیری از ظرفیت‌های دریا و توسعه مشاغل مرتبط با آن اشاره کرد و گفت: می‌توانیم با وضع قوانین مناسب و با هماهنگی دستگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی فعال و استفاده از ظرفیت‌های بومی و تجارت سایر کشورها در مباحث اشتغال‌های دریایی به رونق اقتصادی، ایجاد مشاغل فراوان و رفع بیکاری و در نتیجه زدایش چهره فقر در استان هرمزگان و سایر استان‌های ساحلی کمک نمایم.

علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در این جلسه به شرایط کنونی جامعه اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی بیشترین آسیب‌ متوجه فقرا و نیازمندان جامعه است و اگر در این باره چاره‌اندیشی درستی صورت نگیرد این بخش از جامعه در تأمین معیشت و نیازهای اولیه زندگی با مشکل فراوان مواجه خواهند شد.

الهیاری افزود: استان هرمزگان باوجود صنایع بزرگ صنعتی در آمار فقر مطلق در جمع پنج استان اول کشور قرار دارد که بیکاری، شرایط ویژه اقلیمی، خشک‌سالی، پراکندگی جمعیت، بالا بودن هزینه درمانی، معیتشی و ... از عمده‌ترین دلایل آن می‌باشد.

این مقام مسئول یادآور شد: کمیته امداد با شناسایی نیازهای 91 هزار خانواده‌ نیازمند تحت حمایت در استان هرمزگان، برنامه‌ریزی جهت رفع مشکلات نیازمندان از طریق منابع دولتی، همکاری خیرین و مشارکت خرد مردم اقدام به پرداخت کمک‌های بلاعوض و همچنین تسهیلات قرض‌الحسنه در زمینه‌های اشتغال، مسکن، هزینه‌های درمانی، معیشتی نموده است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در قالب پیشنهاد مطرح کرد و گفت: مسائل و مشکلات استان هرمزگان و استان‌های محروم کشور توسط نمایندگان در مجلس مطرح شود و در برنامه و بودجه، اعتبار ویژه‌ای برای این استان‌ها دیده شود که بتوانیم اقدامات شایسته‌ای برای مردم استان و بخصوص نیازمندان انجام دهیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید