امروز سه شنبه ,۴ آذر ۱۳۹۹
شنبه / ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۴
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۸۵۲۱
گزارشگر : ۸۶

​همکاری کمیته امداد و بسیج ادارات خوزستان در قالب جذب حامی طرح‌ اکرام ایتام

(شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹) ۱۴:۱۴

باهدف بهبود عدالت اجتماعی، ایجاد روحیه ی تعاون و توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری در راستای جذب حداکثری حامی جهت حمایت مادی و معنوی ، تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و بسیج ادارات خوزستان منعقد شد.

گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد خوزستان در سال جهش تولید و در راستای افزایش همکاری های مشترک جهت تحقق مطلوبتر منویات مقام معظم رهبری در کمک مومنانه به نیازمندان با محوریت فرزندان ایتام و محسنین نیازمند تحت حمایت کمیته امداد تفاهم نامه بسیج ادارات استان خوزستان منعقد گردید.
وی افزود: این تفاهم نامه باهدف کوشش در جهت بهبود شاخص عدالت اجتماعی، ایجاد روحیه ی تعاون و همدلی و توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری،  حمایت از ایتام نخبه و مستعد، آشنایی بیشتر جامعه ی بسیجیان با نیازها، مسائل و مشکلات نیازمندان و آشنایی بیشتر جامعه مددجویان با فرهنگ مقاومت و بسیج انجام می گردید.
شیبه ادامه داد: موضوع تفاهم نامه شامل توسعه همکاری های مشترک در زمینه فراهم نمودن حمایت از فرزندان ایتام و محسنین از طریق جذب حداکثری حامی جهت حمایت مادی و معنوی فرزندان ایتام و محسنین تلاش در جهت تبیین اهداف متعالی بسیج و هدایت و ترغیب فرزندان ایتام به عضویت در بسیج محلات می باشد.
نادر محمد میسی، فرمانده بسیج ادارات استان خوزستان گفت: تعهدات بسیج ادارات استان خوزستان بهره گیری از ظرفیت های مختلف سازمان ها، دستگاه ها، صنایع و شرکت ها در جهت توسعه طرح ارزشمند اکرام ایتام در جذب حداکثری حامی جدید و اهتمام در حمایت حقوقی ایتام از طریق ادارات استان است.
شیبه با اشاره به اینکه  طرح اکرام برنامه ای انسان دوستانه است که برای یاری و حمایت کودکان بی سرپرست طراحی و به اجرا درآمده و براساس این طرح هر فرد حقیقی یا حقوقی کفالت مادی و معنوی یک یا چند نفر از ایتام واجد شرایط، فرزندان یتیم بی سرپرست دختر تا زمان ازدواج و پسر زیر ۱۸ سال مورد حمایت مادی و معنوی حامیان خیًر که آمادگی خود را جهت رسیدگی و معاضدت ایتام اعلام نموده اند ، قرار می گیرند.
مدیر کل کمیته امداد خوزستان در پایان گفت: این تفاهم نامه در راستای انجام طرح «هر کارمند یک فرزند معنوی» با هدف حمایت از فرزندان ایتام و محسنین با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌ها و ادرات دولتی و خصوصی برای حمایت از ایتام و محسنین نیازمند تحت حمایت کمیته امداد در استان خوزستان اجرا می شود.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید