امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۱
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۸۴۷۵
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد خبر داد:

جمع‌آوری ۸۲۰ میلیارد تومان زکات در هفت ماهه سال جاری/ ۸۰ درصد زکات به معیشت نیازمندان اختصاص می‌یابد

(چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۵۱

رئیس کمیته امداد از جمع‌آوری ۸۲۰ میلیارد تومان زکات در هفت ماهه سال جاری خبر داد و گفت: ۸۰ درصد زکات صرف معیشت خانواده‌های نیازمند و مابقی به امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری صبح امروز در نخستین روز سفر به استان اصفهان، در شورای زکات استان حضور یافت.

رئیس کمیته امداد در این نشست که با حضور آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با تاکید بر اهمیت ترویج زکات در جامعه گفت: بر اساس محاسبات انجام شده، در صورتی که پرداخت و جمع‌آوری زکات به درستی انجام شود، سالانه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به نیازمندان کشور کمک خواهد شد.

وی از جذب ۶۴۰ میلیارد تومان زکات در کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: پیش‌بینی انجام شده در سال جاری به لطف الهی تاکنون حدود ۸۲۰ میلیارد تومان زکات برای نیازمندان جذب شده و پیش‌بینی ما افزایش این رقم به بالای هزار میلیارد تومان است.

رئیس شورای عالی زکات کشور با تشریح موارد مصرف زکات در کشور، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری شده در سال گذشته در اختیار نیازمندان قرار گرفت و مابقی صرف امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم شد.

وی ترویج زکات را یکی از دغدغه‌های مهم شورای عالی زکات عنوان کرد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تبلیغات اسلامی مبادله شده تا از ظرفیت سه هزار روحانی مبلغ که مقیم در روستاها هستند، برای ترویج زکات استفاده شود.

رئیس کمیته امداد با تقدیر از کمک‌های مردم به این نهاد، تصریح کرد: با وجود مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، میزان کمک جمع‌آوری شده توسط کمیته امداد اصفهان در هفت ماهه امسال حدود ۲۴۷ میلیارد تومان است که بیشتر از کل مبالغ جمع‌آوری شده استان در سال گذشته است.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان نیز در این جلسه با تقدیر از عملکرد کمیته امداد در زمینه حمایت از نیازمندان، گفت: مدیریت کنونی این نهاد از مدیران خدمت‌گذاری است که در مسئولیت‌های پیشین خود نیز همواره عملکرد مثبتی داشته و در کمیته امداد همین راه را ادامه داده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به اهمیت بحث زکات در جامعه اشاره کرد و افزود: زکات یکی از واجبات مهم اسلام است که جایگاه بالاتری نسبت به خمس دارد؛ هر جا در قرآن سخن از نماز آورده شده، زکات نیز در کنار آن مورد تاکید قرار گرفته است.

امام جمعه اصفهان بر ضرورت استفاده از زکات در رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند از جمله ازدواج جوانان تاکید کرد و ادامه داد: اگر بخشی از زکات جمع‌آوری شده امسال به جهیزیه نوعروسان نیازمند اختصاص پیدا کند، کمک قابل توجهی به خانواده‌های آبرومند انجام خواهد شد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید