امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۸
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۷۸۴۲۶
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد عنوان کرد:

استفاده از ظرفیت مددجویان کمیته امداد در «خانه‌های هلال» سراسر کشور

(دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۲۸

رئیس کمیته امداد گفت: با همکاری جمعیت هلال‌احمر، مددجویان کمیته امداد پس از دریافت آموزش‌های مقابله با بحران و بلایای طبیعی، به صورت داوطلب در خانه‌های هلال سراسر کشور مستقر می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم رونمایی از طرح یاس که با حضور کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر و محمد گل‌فشان، رئیس سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد، با تشریح جزئیات اجرای این طرح گفت: «طرح یاس» در راستای توانمندسازی جامعه هدف کمیته امداد در ابعاد فرهنگی، روان‌شناختی و اجتماعی با همکاری جمعیت هلال‌احمر و کمیته امداد آغاز شده است.

وی ادامه داد: در این طرح از ظرفیت جامعه مددجویی به عنوان نیروی امدادی و داوطلب در خانه‌های هلال سراسر کشور بهره‌گیری خواهد شد.

رئیس کمیته امداد افزود: جمعیت هلال احمر در قالب طرح یاس، ارائه آموزش‌های لازم به مددجویان در زمینه شیوه‌های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی و ساماندهی افراد در خانه‌های هلال را متعهد شده است.

وی اضافه کرد: پس از دریافت آموزش‌های لازم، از ظرفیت مددجویان امداد در هزار خانه هلال احمر در سراسر کشور در مواقع بحران با رویکرد ایجاد هماهنگی و افزایش تاب‌آوری خانواده و جامعه محلی استفاده خواهد شد.

بختیاری بر نقش ارتقای فرهنگی مددجویان در فرآیند توانمندسازی تاکید کرد و گفت: این طرح با هدف افزایش عزت نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین خانواده‌های تحت حمایت و همچنین ایجاد شبکه فعال مدیریت بحران اجرا می‌شود.

وی همزمانی آغاز طرح یاس با سالروز ورود کریمه اهل بیت، حضرت معصومه (س) به سرزمین ایران را موجب مبارکی این طرح عنوان کرد و افزود: از آذرماه فرآیند شناسایی و معرفی داوطلبان به هلال احمر آغاز خواهد شد و امیدواریم در ماه‌های آغازین سال 1400 شاهد حضور مددجویان آموزش‌دیده کمیته امداد در خانه‌های هلال باشیم.

بختیاری همکاری با جمعیت هلال‌احمر را موجب برکت کار امداد دانست و اظهار کرد: خدمات هلال در بحران‌ها چه در داخل کشور و چه در صحنه‌های بین‌المللی، محوری و موفق و مایه سربلندی کشورمان بوده است و کمیته امداد نیز همچون جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات خود به نیازمندان هیچ خط و مرزی نمی‌شناسد.

در این مراسم همچنین کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر به ظرفیت‌ مددجویان کمیته امداد در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: هلال احمر در تمام مناطقی که دهیاری وجود داشته باشد اقدام به تاسیس خانه هلال کرده و در حال حاضر حدود 1500 خانه هلال در سراسر کشور دایر است که امیدواریم بتوانیم از استعداد مددجویان امداد در این طرح استفاده کنیم.

وی اجرای طرح یاس را در راستای ترویج خدمات داوطلبانه و بالا بردن توان‌افزایی جامعه توصیف کرد و افزود: مهارت‌آموزی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد با رویکرد افزایش توان جامعه محلی، روستائیان و ساکنان حاشیه شهرها، از جمله اهداف اجرای این طرح است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید