امروز سه شنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۳
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۸۴۲۳
گزارشگر : ۸۸

امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین کمیته امداد استان و جمعیت هلال احمر گلستان

(دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۰۳

تفاهم نامه همکاری فی مابین کمیته امداد استان و جمعیت هلال احمر گلستان امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با تشریح جزئیات اجرای سراسری«طرح یاس» گفت: با همکاری جمعیت هلال‌احمر، مددجویان کمیته امداد پس از دریافت آموزش‌های مقابله با بحران و بلایای طبیعی، به صورت داوطلب در خانه‌های هلال مستقر می‌شوند.
وی افزود: این طرح در راستای توانمندسازی جامعه هدف کمیته امداد در ابعاد فرهنگی، روان‌شناختی و اجتماعی با همکاری جمعیت هلال‌احمر و کمیته امداد آغاز شده است.
بابایی ادامه داد: در این طرح از ظرفیت جامعه مددجویی به عنوان نیروی امدادی و داوطلب در خانه‌های هلال سراسر کشور بهره‌گیری خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان عنوان کرد: جمعیت هلال احمر در قالب طرح یاس، ارائه آموزش‌های لازم به مددجویان در زمینه شیوه‌های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی و ساماندهی افراد در خانه‌های هلال را متعهد شده است.
وی اضافه کرد: پس از دریافت آموزش‌های لازم، از ظرفیت مددجویان امداد در خانه های هلال احمر در سراسر کشور در مواقع بحران با رویکرد ایجاد هماهنگی و افزایش تاب‌آوری خانواده و جامعه محلی استفاده خواهد شد.
بابایی بر نقش ارتقای فرهنگی مددجویان در فرآیند توانمندسازی تاکید کرد و گفت: این طرح با هدف افزایش عزت نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین خانواده‌های تحت حمایت و همچنین ایجاد شبکه فعال مدیریت بحران اجرا می‌شود.
وی اجرای طرح یاس را در راستای ترویج خدمات داوطلبانه و بالا بردن توان‌افزایی جامعه توصیف کرد و افزود: مهارت‌آموزی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد با رویکرد افزایش توان جامعه محلی، روستائیان و ساکنان حاشیه شهرها، از جمله اهداف اجرای این طرح است.
بابایی افزود:همزمان با رونمایی از طرح یاس، تفاهم نامه همکاری دیگری فی مابین کمیته امداد استان و جمعیت هلال احمر گلستان باهدف حمایت از زندگی و سلامت افراد، به منظور بهره وری از ظرفیت های موجود و توانمندی متقابل برای ارتقای سطح کیفی خدمات و ترویج فرهنگ خود امدادی و ساماندهی کمک ها امضا شد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان عنوان کرد:عضویت مددجویان تحت حمایت در واحدهای جوانان ، امداد و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان و برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمکهای اولیه  از تعهدات جمعیت هلال احمر در این تفاهم نامه است.
وی خاطرنشان کرد: تعامل و بهره مندی از امکانات کانون های فرهنگی تربیتی و اردوهای کمیته امداد وهمکاری در برگزاری برنامه ها، رویدادها و جشنواره های فرهنگی دانش آموزی و جوانان در مناطق محروم نیز از تعهدات کمیته امداد استان گلستان است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان همچنین از اجرای طرح های حمایتی، کار آفرینی و وام های خود اشتغالی این نهاد برای اعضای نیازمند سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و فعالیت برخی مددجویان گلستانی در کانون های روستایی سازمان جوانان خبر داد.
بابایی یادآور شد: همکاری در راستای توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری و نشر سنت های حسنه و برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف ایجاد روحیه شادابی و نشاط و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی(اعتیاد، طلاق، خشونت) از دیگر برنامه های این دو نهاد است.
گفتنی است،  همزمان با سراسر کشور  رونمایی از طرح یاس،در جلسه ویدئو کنفرانس با حضور آقای بختیاری،رئیس کمیته امداد و دکتر همتی،رئیس جمعیت هلال احمر  نیز صورت گرفت.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید