امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۵۳
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۸۳۵۷
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد عنوان کرد:

برنامه کمیته امداد برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن محرومان در سال آینده

(پنج شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹) ۱۶:۵۳

رئیس کمیته امداد مسکن را مهمترین خدمت ارائه شده به مددجویان دانست و گفت: با همراهی مردم و نهادها، سال آینده ۵۰ هزار واحد برای خانواده‌های نیازمند احداث خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی یکی از اولویت‌های اصلی کمیته امداد را توانمندسازی محرومان عنوان کرد و افزود: به یاری خداوند و تلاش امدادگران، خیران و نهادها، در بحث اشتغال و مسکن به عنوان زیربنای توانمندسازی مددجویان، اقدامات خوبی انجام شده است.
 
وی به اقدامات این نهاد در زمینه حمایت از نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت در مقابله با کرونا اشاره کرد و ادامه داد: در سراسر کشور با کمک‌های ویژه بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای حمایتی، کمیته امداد نقش موثری در حوزه مقابله با کرونا در میان جامعه هدف انجام داده است.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه مددجویان این نهاد روزانه یک میلیون ماسک در قالب طرح‌های اشتغال تولید می کند، تاکید کرد: تولیدات مددجویان شامل ماسک و البسه بیمارستانی در اختیار مردم و مراکز درمانی قرار می‌گیرد.
 
بختیاری با تقدیر از همراهی مردم در اجرای دو مرحله پویش ایران همدل گفت: در پویش ایران هم دل یک حماسه بزرگ رقم خورد که از اول انقلاب اسلامی تاکنون بی‌نظیر بود.
 
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: امسال ایجاد هفت هزار شغل برای مددجویان در برنامه استان آذربایجان شرقی برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم با حمایت استانداری و فرمانداران و بانک‌های عامل و همچنین فعالان اقتصادی، این مهم محقق خواهد شد.
 
بختیاری با تاکید بر اینکه مهمترین و پرهزینه‌ترین بسته حمایتی مددجویان، موضوع تامین مسکن است، افزود: کمیته امداد تامین ۵۰ هزار مسکن مددجویی را برای سال آینده در دستور کار خود قرار داده است.
[
محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار از تلاش‌های امدادگران در سطح کشور و استان قدردانی کرد و گفت: به فرموده امام راحل این انقلاب پابرهنگان است و باید مسئولان بیشتر تلاش کنند تا محرومیت از جامعه ما رخت بربندد.
 
وی با بیان اینکه تبریز از گذشته‌های دور شهر خیریه‌ها بوده است و مردم آذربایجان همیشه در کار خیر پیشرو بوده‌اند، افزود: کاری که در کمیته امداد برای توانمندسازی محرومان انجام شده، کاری بسیار ارزشمند است و مجموعه مدیریت استان نیز آمادگی هرگونه همکاری و خدمت به این قشر مستضعف را دارد.
 
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: نرخ اشتغال استان از متوسط کشوری پایین‌تر است که این متاسفانه به دلیل  شرایط بد اقتصادی است و برای بهبود اوضاع اشتغال استان به همراهی مجموعه کمیته امداد نیازمندیم.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید