امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۱
سرویس : خبر در آیینه رسانه
کد خبر : ۱۷۸۳۴۵
گزارشگر : ۴۸۷

حبیب‌الله عسگراولادی؛ یار وفادار امام و یاور محرومان

(چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹) ۱۶:۱۱

مرحوم حاج حبیب‌الله عسگر اولادی، یک دهه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و در سنین جوانی، با نیت کمک و دستگیری از نیازمندان و خانواده زندانیان دربند رژیم ستمشاهی، فعالیت‌های احسان و نیکوکاری را آغاز کرد وی دوست خدا، رهرو ثابت قدم امام و یاور محرومان بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از تسنیم، مرحوم حاج حبیب‌الله عسگر اولادی، یک دهه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و در سنین جوانی، با نیت کمک و دستگیری از نیازمندان و خانواده زندانیان دربند رژیم ستمشاهی، فعالیت‌های احسان و نیکوکاری را آغاز کرد.

 
حاج حبیب‌الله در سال‌های ابتدایی انقلاب به همراه دوستان و یاران قدیمی سنگ بنای کمیته امداد امام خمینی (ره) را به منظور کمک و دستگیری از نیازمندان و محرومین جامعه بنیان گذاشت. یار دیرین امام و رهبری به دلیل حسن اخلاق، ایمان و نیکوکاری همواره مورد اعتماد مردم، مسئوولین، متدینین و نیکوکاران سراسر کشور بود. خدمات این مبارزه نستوه در مسئولیت‌های اجرایی و عام‌المنفعه، به ویژه خدمت به محرومان و نیازمندان بر هیچ کسی پوشیده نیست و حضور ایشان در سنگر خدمت به محرومان و نیازمندان، منشاء برکات بسیاری برای نیازمندان و نیکوکاران است.
 
او از افرادی بود که همواره در راه دفاع از حق، عمر گرانقدر خود صرف بهبود وضعیت معیشت و دستگیری از مردم کوچه و بازار کرد. نمازگزاران جمعه همواره صمیمیت و خلوص قلب مرحوم عسگراولادی را به یاد دارند؛ زمانیکه ایشان پای سخن محروم‌ترین اقشار مردم می‌نشست و تعطیلی را بر خود حرام کرده بود تا گره از کار آنها باز کند.
 
مرحوم عسگراولادی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تسنیم از دوران کودکی و نوجوانی خود و فقری که گریبانگر او و خانواده‌اش بود گفت: «بنده در نوجوانی در شرایطی بودم که باید می‌پذیرفتم از خارج خانه به من مدد تحصیلی شود تا تحصیل کنم و در آغاز سال تحصیلی برای رفتن به مدرسه در مشکلا‌ت فراوان و کمبودهای زیادی بود. این موضوع سبب این توفیق شد که کمیته امداد در آغاز هر سال تحصیلی، شکوفایی عواطف خانواده‌ها را در رابطه با محرومان و مستضعفان برنامه‌ریزی کند که عواطف مردم خوبمان به ‌سراغ کسانی برود که آنها در آغاز سال تحصیلی نمی‌دانند برای بچه‌هایشان چه کنند و تا کسی از این مرحله عبور نکرده باشد درک نمی‌کند که این مرحله چه مرحله سختی است هم برای کودک و نوجوان و هم برای پدر و مادر هوشیار و غیرتمند.»
 
از همین روی بود که او، طعم فقر و محرومیت را چشیده بود و با خدای خود پیمان بست تا هر آنچه در توان دارد در جهت خدمت به نیازمندان به کار گیرد.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خانواده و جمعی از اعضای ستاد بزرگداشت مجاهد صادق و یار وفادار انقلاب، مرحوم حبیب الله عسگراولادی، در 17 دی ماه 1392 مرحوم عسگراولادی را برخوردار از سه خصوصیت برجسته تدین، تخلق و تفکر خواندند.
 
معظم له تأکید کردند: تلاش، کار و تحرک سیاسی مستمر، از ویژگی‌های درس‌آموز مرحوم عسگراولادی، و گویای این واقعیت است که انسان در میدان مبارزه هیچگاه نباید احساس پیری، خستگی، تنبلی و گوشه نشینی به خود راه دهد.
 
حاج حبیب‌الله عسگراولادی در سال 1311 در محله امامزاده یحیی تهران متولد شد. نماینده ولی فقیه در کمیته امداد امام خمینی (ره)، در 14 آبان 1392 و سن 81 سالگی بر اثر عارضه قلبی دیده از جهان فروبست. مرحوم آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌ کنی بر پیکر او نماز خواند و در جوار شهدای 72 تن بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.
 
علی‌اصغر سمیعی مدیرکل روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره)
 
انتهای پیام
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید