امروز یکشنبه ,۵ بهمن ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۵
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۸۳۲۵
گزارشگر : ۹۷
قائم مقام کمیته امداد استان یزد اعلام کرد:

افتتاح دو مرکز نیکوکاری دانشگاهیان در استان یزد هم‌زمان با سراسر کشور

(چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹) ۰۹:۱۵

قائم مقام کمیته امداد استان یزد گفت: دو مرکز نیکوکاری دانشگاهیان (منّا) هم‌زمان با سراسر کشور در استان یزد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدحسین باقریان بابیان اینکه 151 مرکز نیکوکاری محله در استان یزد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان با کمیته امداد همکاری دارند، گفت: دو مرکز نیکوکاری دانشگاهیان (منّا) هم‌زمان با سراسر کشور در استان یزد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری در سه بخش محله محور، تخصصی و صنفی با شعار مردم برای مردم در حال فعالیت هستند، افزود: با افتتاح دو مرکز نیکوکاری دانشگاه پیام نور استان یزد و دانشگاه فرهنگیان (منّا) به جمع دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه‌ای که در سال‌های گذشته اقدام به راه‌اندازی این مراکز کردند، تعداد مراکز نیکوکاری دانشگاهی و حوزوی به هشت مورد افزایش یافت.

قائم مقام کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه بیش از ۱۴ هزار نیکوکار، مجمع و تشکل با مراکز نیکوکاری همکاری دارند، تصریح کرد: مردم نوع‌دوست استان یزد در شش‌ماهه نخست امسال ۴۵ میلیارد و ۲۰۴ میلیون تومان به‌صورت نقد، کالا و خدمات مستقیم به نیازمندان استان از طریق مراکز نیکوکاری کمک کردند.

باقریان افزود: کمک‌های اهدایی به مراکز نیکوکاری به‌صورت نقدی و کالا و در بخش‌های مختلفی ازجمله طرح اکرام ایتام و محسنین، اشتغال، اطعام، مسکن، درمان، زکات، کفاره، کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه، سبد کالا و لوازم ضروری زندگی (معیشت)، نذر و قربانی، صدقات، آزادی زندانیان، شور عاطفه‌ها و نیکوکاری، پوشاک و البسه و کمک‌های موردی بوده است.

واگذاری امور به مردم، شناسایی نیازمندان واقعی محله، شناسایی و جذب خیران محله، پیوند نیازهای محرومان محله با توانمندی‌های خیران محله، استفاده از حضور و تخصص مردم، احیای حقوق همسایگی، تقویت همبستگی‌های اجتماعی، مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع‌دوستی، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان و افزایش اعتماد عمومی ازجمله فواید و کارکردهای مراکز نیکوکاری محله است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید