امروز سه شنبه ,۷ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۷
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۸۳۲۲
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد:

افتتاح همزمان ۸۰ مرکز نیکوکاری در دانشگاه‌های سراسر کشور

(سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۵۷

با حضور رئیس کمیته امداد، ۸۰ مرکز نیکوکاری در مراکز دانشگاهی سراسر کشور به طور همزمان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی کمیته امداد، همزمان با ولادت با سعادت پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، ۸۰ مرکز نیکوکاری در دانشگاه‌های سراسر کشور به طور همزمان و به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.
 
سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این مراسم که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، هدف از راه‌اندازی مراکز نیکوکاری را مردمی کردن حرکت‌های مومنانه در کمیته امداد عنوان کرد و گفت: طرح اکرام ایتام و محسنین به عنوان یک الگوی موفق در مردمی کردن امدادرسانی در حال انجام است و مردم در قالب این طرح می‌توانند یک یا چند فرزند یتیم را انتخاب و به او کمک‌رسانی کنند.
 
وی راه‌اندازی مراکز نیکوکاری را اقدامی ارزشمند در راستای هدفمند شدن کمک‌های مردمی و رسیدن کمک‌ها به نیازمندان واقعی دانست و گفت: مراکز نیکوکاری در چهار سطح محله‌محوری، مسجدمحوری، صنفی و مراکز تخصصی در حال فعالیت هستند.
 
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: در حوزه مراکز نیکوکاری مسجدمحور اقدامات خوبی انجام شده و مراکز نیکوکاری مسجد را به جایگاه اصلی خود بازگردانده‌ایم.
 
بختیاری در خصوص مراکز نیکوکاری صنفی عنوان کرد: مراکز نیکوکاری صنفی در شرایط کرونا می‌تواند با کمک به مشاغلی که دچار مشکل شده‌اند تا حدی از بروز مشکلات اقتصادی و اجتماعی جلوگیری کند.
 
وی با تاکید بر ظرفیت بالای دانشگاه‌ها برای ایجاد مراکز نیکوکاری در حوزه تخصصی گفت: امروز در حوزه کمک‌های مردمی و ایجاد مشاغل با درآمد پایدار برای خانواده‌های محروم، نیازمند پیشتوانه علمی مراکز دانشگاهی و نخبگان کشور هستیم.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه ۸۰ هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: امروز شش هزار نخبه تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که در آینده مشاغل حساس کشور را تصدی خواهند کرد و این موفقیت مرهون کمک‌های مردم نیک‌اندیش ایران اسلامی است.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید