امروز یکشنبه ,۵ بهمن ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۷
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۸۳۰۸
گزارشگر : ۹۷
مدیرکل کمیته امداد استان یزد مطرح کرد:

بهره‌مندی 5000 دانش‌آموز و دانشجو از خدمات کمیته امداد استان یزد

(دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۲۷

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت هم‌اکنون 4500 دانش‌آموز و 500 دانشجو از خدمات فرهنگی و حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد شجاعان در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان یزد، گفت: هم‌اکنون 4500 دانش‌آموز و 500 دانشجو از خدمات فرهنگی و حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند.

وی افزود: رویکرد کمیته امداد ارتباط و تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و استفاده از این ظرفیت برای خدمت به جامعه هدف تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: هم‌اکنون بیش از 22 هزار خانوار نیازمند با جمعیت 48 هزار نفر از خدمات حمایتی این نهاد استفاده می‌کنند، این در حالی است که 9500 خانوار دارای سرپرست زن هستند.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری از مشاوران اشتغال برای ایجاد انگیزه و روحیه کسب‌وکار در مددجویان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار و کاهش اتکای آنان به کمیته امداد، تعامل با مراکز نیکوکاری در خصوص شناسایی افراد نیازمند مستعد اشتغال برای بهره‌مندی از تسهیلات اشتغال این نهاد نیز در حال انجام است.

وی تصریح کرد: شناسایی نیازهای مسکن مددجویان و مرتفع کردن مشکلات مسکن مددجویی با بهره‌گیری از ظرفیت اعتبارات دولتی، خیران، مراکز نیکوکاری و گروه‌های جهادی و همچنین پرداخت وام ودیعه مسکن به خانواده‌های اجاره‌نشین برای کاهش میزان اجاره ماهیانه و ایجاد پشتوانه مالی برای ساخت یا خرید مسکن از دیگر اقدامات این نهاد در راستای توانمندسازی مددجویان است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید