امروز سه شنبه ,۴ آذر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۴
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۸۲۹۱
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خبر داد:

راه‌اندازی سامانه جامع مزیت‌سنجی شغلی سبب افزایش بهره‌وری می‌شود

(یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۵:۳۴

عبدالملکی راه اندازی سامانه جامع مزیت سنجی شغلی شهرستان‌های ایران را یک راهنمای عالی برای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان و سبب افزایش بهره وری سرمایه گذاری در کشور دانست.

 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از رادیو گفتگو، حجت الله عبدالملکی با اعلام رونمایی از سامانه جامع مزیت سنجی شغلی شهرستان‌های ایران در کمیته امداد، گفت: در این سامانه که در اختیار عموم مردم قرار دارد و همه دستگاه‌های اجرایی و کارآفرینان می‌توانند به آن مراجعه کنند، برای 429 شهرستان کشور در 31 استان کشور 50 مزیت شغلی را به ترتیب اولویت استخراج و معرفی کرده‌ایم.
وی درباره خروجی این سامانه اظهار کرد: کسی که خواسته باشد در هر یک از شهرستان‌های کشور یک کسب و کار راه بیندازد، می‌تواند به این سامانه مراجعه کند تا بداند شهرستان مذکور بر روی کدام کسب و کارها مزیت بالاتری دارد و آن مشاغل را بر اساس اولویت نخست تا اولویت 50 ارزیابی کند.
معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص شیوه کار این سامانه و چگونگی اندازه گیری شاخص‌ها توضیح داد و بیان کرد: راه اندازی این سامانه ترکیبی از روش‌های محاسباتی کمی و محاسباتی کیفی و نخبگانی بوده است.
وی اظهار کرد: در این سامانه آمارهای مختلف شناسنامه اقتصادی، اجتماعی، جغرافیایی، اقلیمی و تاریخی هر شهرستان در قالب آیتم‌های از مراکز آماری رسمی کشور مختلف احصا شده است.
همچنین شناسنامه مختصات فنی و اقتصادی 400 شغل به تفکیک در این سامانه لحاظ شده است و در یک برنامه نویسی ویژه وضعیت شهرستان‌ها و نیازهای شغلی آن‌ها احصا شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه با مشارکت دو هزار نفر از کارشناسان سراسر کشور، برای هر شهرستان اولویت‌های کسب و کار را تعیین کرده‌ایم، عنوان کرد: این کار با کمک کسانی که در هر کدام از شهرستان‌ها تجربه بومی در زمینه اشتغال دارند، انجام گرفته است.
عبدالملکی راه اندازی سامانه جامع مزیت سنجی شغلی شهرستان‌های ایران را یک راهنمای عالی برای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان و سبب افزایش بهره وری سرمایه گذاری در کشور تا حد قابل زیادی دانست.
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید