امروز یکشنبه ,۵ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۵
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۸۲۸۵
گزارشگر : ۹۴

اشتغال 152 مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی از طریق مراکز کاریابی

(یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۲۵

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هفت‌ماهه سال جاری 152 نفر از مددجویان این نهاد از طریق مراکز کاریابی صاحب شغل و درآمد شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان تحت حمایت از طریق ایجاد اشتغال برای آنان یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های این نهاد است، گفت: کاریابی و تعامل با کارفرمایان برای به‌کارگیری مددجویان و ایجاد اشتغال از این طریق برای آنان ازجمله فعالیت‌های این نهاد است.
وی تصریح کرد: در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان از طریق مراکز کاریابی در سال جاری 530 میلیون تومان برای آنان هزینه شده است.
 مبشری تصریح کرد:  افزایش توان اقتصادی و خودکفایی خانوارهای تحت حمایت، اشتغال کارجویان موردحمایت از طریق فرصت‌های شغلی بنگاه‌ها و سازمان‌های مختلف، اتخاذ رویکرد درآمدزایی و افزایش سرانه درآمد خانواده‌ها، فراهم‌سازی زمینه لازم برای فعالیت‌های اقتصادی و اشتغال مددجویان به‌منظور توانمندسازی اقتصادی و خروج تدریجی آنان از چرخه حمایتی، ارتقاء عزت‌نفس مددجویان و صیانت از نهاد خانواده ازجمله اهداف طرح کاریابی کمیته امداد است.
وی درباره بسته‌های تشویقی قابل‌استفاده در اجرای برنامه کاریابی گفت: مؤسسات کاریابی و کارفرمایانی که مددجویان کمیته امداد را  به‌کارگیرند مشمول دریافت بسته‌های تشویقی ازجمله پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و پرداخت تسهیلات کارفرمایی در مناطق شهری و روستایی هستند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید