امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
شنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۹
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۸۲۶۹
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خبر داد:

همکاری 1500 کارآفرین نخبه کشور در طرح راهبران شغلی کمیته امداد

(شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹) ۱۹:۰۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از همکاری 1500 کارآفرین نخبه کشور در طرح راهبران شغلی خبر داد و گفت: طرح‌های اشتغال کمیته امداد سال گذشته 9600 میلیارد تومان درآمد برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی در مراسم رونمایی از سامانه جامع مزیت‌سنجی شغلی شهرستان‌های کشور افزود: در این سامانه مزیت‌های شغلی 429 شهرستان ایران در 31 استان کشور توسط کمیته امداد شناسایی و تدوین شده است.

وی ادامه داد: در سامانه جامع مزیت‌سنجی شغلی، برای هر شهرستان کشور 50 مزیت شغلی که بیشترین بازده اقتصادی را دارند، در نظر گرفته شد و فعالیت‌های اقتصادی و طرح‌های اشتغال مددجویان حول این مزیت‌ها اجرا خواهد شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه یک سوم بیکاران کشور مخاطف برنامه‌های اشتغال کمیته امداد هستند، خاطرنشان کرد: 30 درصد اشتغال خالص کشور طی سال‌های 1395 تا 98 توسط این نهاد راه‌اندازی شده است.

عبدالملکی تاکید کرد: طرح‌های اشتغال مددجویان کمیته امداد سال گذشته 9600 میلیارد تومان درآمد برای این خانواده‌ها ایجاد کرد که این رقم معادل 131 درصد کل مستمری پرداخت شده به مددجویان در همین سال بوده است.

وی با اشاره به همکاری 1500 کارآفرین در طرح رهبران شغلی کمیته امداد گفت: این طرح با هدف مردمی شدن اشتغال‌زایی در کنار تمرکز بر مزیت‌های بومی و مشاغل دانش‌بنیان، از برنامه‌های اصلی کمیته امداد است و امیدواریم تعداد راهبران شغلی همکار با مددجویان به 500 هزار نفر برسد.

محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری نیز در این مراسم به ظرفیت‌های کمیته امداد در حوزه اشتغال اشاره کرد کرد و گفت: کمیته امداد می‌تواند اشتغال محرومان و اشتغال خرد در کشور را مدیریت کند.

وی راه‌اندازی سامانه جامع مزیت‌سنجی شغلی شهرستان‌های کشور از سوی کمیته امداد را اقدامی قابل تقدیر دانست و افزود: زنجیره ارزشمندی در کمیته امداد شکل گرفته است که می‌تواند در گره‌گشایی از مشکل بیکاری کشور بسیار موثر باشد.

در ادامه این مراسم، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر همراهی مجلس با کمیته امداد در راستای تحقق اهداف این نهاد در اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان تاکید کرد و گفت: کمیته امداد از معدود دستگاه‌هایی است که همواره از اهداف تعیین شده در برنامه‌های توسعه کشور جلوتر بوده است.

وی تامین اعتبارات لازم برای اشتغال‌زایی توسط کمیته امداد را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: منابعی از صندوق توسعه ملی با دستور رهبر معظم انقلاب به اشتغال مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته که این منابع هنوز به طور کامل به این نهاد تخصیص نیفتاده است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید